Richard Müller: Koncerty plánuji dva roky dopředu

Redakce

Po vyprodaném Potichu Tour 2,5 se zpěvák Richard Müller představí 26. listopadu 2012 v pražském Retro Music Hall. Po dvou letech tak mění prostor divadla Hybernia za klasický klub. "Vím, že lidé chtějí slyšet skladby, které znají. A já si spolu se svou kreativní kapelou dovolím připravit rozličné hudební aranže tak, aby to sedělo jedné i druhé straně," říká Müller.

Po koncertech v divadle Hybernia se, Richarde, chystáte do klubového prostoru Retro Music Hall. Kde hrajete radši?
Poslední dobou se doma koukám na reprezentativní materiál Rolling Stones, kde dotyční pánové hrají ve čtyřech různých prostorách. Samozřejmě to vždy není ten samý koncert, dramaturgie je pokaždé jiná. Začíná to divadlem, potom přijde velký klub, následně sportovní hala a na závěr fotbalový stadion. Mám rád různorodé publikum. Pro mne je velmi důležité, aby se koncert podařil, aby lidé reagovali adekvátně prostoru, pak je všechno v pořádku.

Poslechněte si Richarda Müllera v YouRadiu

Jak bude vypadat pražské vystoupení?
Jsem zastáncem klasické dramaturgie. To znamená, když jdu na Eltona Johna do sportovní haly do Vídně a potom na něj jedu po pěti letech do sportovní haly v Bratislavě, čekám, že dostanu ty samé písničky. Vím, že lidé chtějí slyšet skladby, které znají a které mají rádi. A já si se svou kreativní kapelou dovolím připravit rozličné hudební aranže tak, aby to sedělo jedné i druhé straně.

Rozhovor před loňským koncertem v Hybernii: Ještě bych si rád zazpíval na stadionu

Kdy a jak se rozhodujete o playlistu koncertu?
Většinou dostávám nabídku od kapelníka, kterou potom koriguji. Mám hodně doplňujících otázek. Kde hrajeme, pro kolik lidí, jestli to je VIP akce nebo jestli budou diváci v určitém stavu alkoholického povznesení. Anebo jestli to je koncert pro studenty ve sportovní hale anebo akce v divadle, kde se dají hrát i pomalé písničky. Je to velmi komplikované, ale většinou to vychází.

Je pro vás konec roku 2012 spíše studiový, koncertní nebo odpočinkový?
Řekl bych, že spíše odpočinkový. I přesto, že stále někde hrajeme. Jsem poprvé ve stavu, které jsem v minulosti nezaznamenal; plánuji věci na příští rok i na ten přespříští.

Témata: