Richard Müller vyráží v listopadu na akustické turné

Redakce

Richard Müller se chystá na turné po českých a slovenských divadlech, které kvůli netradičním, intimním aranžím, jež zpěvák na šňůru chystá, dostalo název Potichu Tour 2010.
Sérii koncertů odstartuje 20. listopadu 2010 koncertem v luxusním Grand Hotelu Kempinski High Tatras na Štrbském plese, který můžete znát například z aktuálního filmu Román pro muže. "Bude to opravdu vypadat a znít jinak, než když jsme v minulých letech v halách a na festivalech hráli hlasitý bigbít," říká o chystaných akcích Richard Müller. "Rád bych do playlistu zařadil i jiné než chronicky známé písničky. Celé vystoupení by mělo být pohlazením pro duši, proto tomu říkáme tiché turné," dodává.
Koncertní aranžmá připravuje Müller i pro skladby z aktuálního alba . Na desce znějí elektronicky, ale podle Müllera se dají upravit i pro potřeby živého turné. Netradiční zvuk písním dodají akustické nástroje – vibrafon, klarinet či perkuse. Dostat by se mělo i na písničky, které nepatří do klasického festivalového repertoáru. "Nemám žádnou zvláštní oblíbenou, klidně bych dokázal oželet kteroukoli, pokud by se na seznam nedostala. Ale stejně platí, že za ty, které si nakonec vybereme, dám obě ruce do ohně," tvrdí Müller. (sli)

Termíny Potichu Tour 2010:
20. 11. Štrbské Pleso (Grand Hotel Kempinski Hight Teras), 22. 11. Bratislava (Dom kultúry Ružinov – veřejná generálka), 30. 11. Žilina (Dom odborov), 1. 12. Nitra (Staré divadlo Karola Spišáka), 2. 12. Trnava (Dom kultury), 5. 12. Plzeň (Dům kultury), 6. 12. Praha (Hybernia), 8. 12. Ostrava (Dům kultury), 9. 12. Zlaté Moravce (Divadlelná sála MsKS), 10. 12. Hlohovec (Športová hala), 11. 12. Brno (Semilasso), 13. 12. Liptovský Mikuláš (Dom kultúry), 14. 12. Poprad (Dom kultúry), 15. 12. Přešov ( Divadlo Jonáše Záborského), 16. 12. Košice (Stará radnice), 17. 12. Levice (Športová hala), 19. 12. Bratislava (Nová scéna)