Ringo Starr bude v Praze hrát i The Beatles

Redakce

Bubeník The Beatles Ringo Starr (70) zahraje na svém pražském koncertě 29. června v Kongresovém centru i písničky z repertoáru The Beatles. Starr na předchozích zastávkách turné zařadil například skladby Honey Don’t, I Wanna Be Your Man, Yellow Submarine či With A Little Help From My Friends. Zpívající bubeník dorazí s hvězdnou kapelou Ringo Starr and His All Starr Band. Vstupenky na koncert jsou ještě k dispozici.

Starr by se měl v Praze zdržet až do soboty, pobyt v metropoli však bude čistě soukromý. Podle pořadatelů k němu nikdo nesmí, marně se o to například pokoušel jeho velký obdivovatel a bývalý bubeník Olympiku František Ringo Čech. Ten mu chtěl osobně věnovat jeden ze svých obrazů s názvem Generace Beatles. (sli)
   
Hudebník a příležitostný herec Starr se tuzemskému publiku představí poprvé v rámci evropského turné k loňskému albu Y Not. Z někdejších členů legendární sestavy The Beatles čeští posluchači dosud naživo mohli vidět jen Paula McCartneyho, který v roce 2004 vystoupil v areálu pod širým nebem v pražských Vysočanech.

"Jsme přáteli, když přáteli být chceme. Jsme koneckonců poslední dva žijící členové kapely, i když Paul si někdy myslí, že už žije jenom on. Na poslední mé desce hostuje ve dvou skladbách a já zase hostuju v některých jeho písničkách," popsal jejich vztah Starr. (sli)

The Beatles – With a Little Help From My Friends