Robert Plant – první velké jméno Colours 2014

Redakce

Zpěvák Robert Plant, hlas Led Zeppelin, je první hvězdou festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července 2014 v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Plant přijede se svojí současnou kapelou Sensational Space Shifters.

Skupina míchá africký trance, psychedelii a taneční rytmy 21. století. "Do jedné působivé hudební smrště splétají klasické zeppelínovské skladby, mississippské blues i pastorální motivy," píše se v tiskové zprávě. Kapelu Sensational Space Shifters tvoří Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams, bristolský mistr trip hopu John Baggott, askytarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith.

„Viděla jsem Plantův koncert letos v říjnu ve vyprodané londýnské Royal Albert Hall. Byl to velký zážitek. Do své uhrančivé směsi planetární hudby vkládá celý svůj život, lásku k africkému blues, zkušenosti, hravost, umění i nadhled,“ líčí ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou v první vlně k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava. Do konce roku je seženete za 1390 korun. (sli)