Robin Thicke a Pharrell opsali Blurred Lines od Marvina Gaye. Zaplatí pokutu

Redakce

Američtí právníci rozhodli, že macho všech machů Robin Thicke spolu s Pharrellem Williamsem opisoval od soulového zpěváka Marvina Gaye. O čem je řeč? O skladbě – hitu roku 2013 Blurred Lines a Gayově písničce z roku 1977 Got to Give It Up, s níž se zmíněný hit v lecčems shoduje.Thicke a Williams za to musí zaplatit Gayeově rodině – respektive jeho  třem potomkům – 7,3 milionu dolarů. Marvin Gaye zemřel v roce 1984.

„Ačkoliv repsektujeme soud, jsme jeho rozhodnutím velmi zklamaní. Je to výsledek, který blokuje jakýkoliv další kreativní proces a vývoj. Zvážíme naše možnosti a dáme vědět,“ řekl právní zástupce obžalovaných. 

Během procesu, který začal 25. února, popisoval Pharell Williams víc než hodinu, jak postupoval pří skládání hitu Blurred Lines. Píseň prý složil za hodinu a ačkoliv track Marvina Gaye znal, během komponování si na něj prý vůbec nevzpomněl. 

Thicke a Williams za píseň, která vyhrála Grammy, dostali každý zhruba 5 milionů dolarů. Odhaduje se, že celkově písnička vydělala přes 16 milionů dolarů.  (red)

Poslechněte si, jak jsou si písničky v beatovém podkladu podobné