Rock for Churchill zakončí festivalové léto. S rockem i elektroswingem

Redakce

Hudebními akcemi našlapané prázdniny zakončí poslední srpnový víkend netradičně obsazený Rock for Churchill. Do Vroutku u Podbořan přiveze devět atraktivních jmen ze zahraničí a špičku domácí scény a pod dvěma pódii se nebudou bavit jen rockeři, ale i fanoušci taneční muziky, reggae, ska nebo hiphopu.

Podívejte se na line-up a časový harmonogram
Poslechněte si v Youradiu náladu festivalu Rock for Churchill

„Rádi přivážíme na festival kapely, které nejsou v Čechách zatím moc známé, ale které si zvýšenou pozornost rozhodně zaslouží. Do této kategorie patří třeba švédští Movits!, jejichž mix hiphopu a elektroswingu momentálně frčí na evropských pódiích“, přibližuje dramaturgii festivalu hlavní organizátor Kamil Šír.

Atraktivní jména se představí v pátek 30. 8. také na DJs stage, které budou vládnout Matrix & Futurebound, jedno z nejžhavějších jmen aktuální britské taneční scény, a dvojka londýnských DJs a producentů The Freestylers (přečtěte si rozhovor).

Druhý festivalový den přiletí z New Yorku jamajský reggae zpěvák Perfect Giddimani, který v programu nahradí jamajského kolegu Anthonyho B. Ten vystoupení zrušil před pár dny kvůli přetrvávajícím problémům s vízem. Po setmění bude návštěvníky čekat vizuální zážitek v podobě unikátního koncertu Tata Bojs. „Budeme mít speciální projekční scénu, která kombinuje dva ledkové systémy s různým rozlišením. Jeden z nich bude i v pohybu a v určitých momentech se stává i jakousi projekční zdí mezi kapelou a diváky. Těžko se to popisuje, to se musí vidět na vlastní oči." láká na Tata Bojs zpěvák a bubeník Milan Cais.

Vrcholem festivalu pak budou koncerty jazztanečních hochů z Londýna The Herbaliser a mix rocku, drum and bass a dubstepu v podání The Qemists z Brightonu.

Vstupenky na festival se prodávají v předprodeji za 650 Kč + poplatky v sítích Ticketportal a Sazkaticket. Bez poplatku je seženete na pokladně pražského Lucerna Music Baru. Dvoudenní vstupenky na místě budou za 750 Kč, jednodenní za 400 Kč. Kemp je zdarma, platí se jen za auto 100 Kč/dva dny. (sli)