Rock for People 2014: Steven Seagal nestihl koncert, tak zahrál na autobusu

Redakce

Akční herec a jedna z hvězd festivalu Rock for People Steven Seagal měl včera večer vystoupit na hlavní scéně, ovšem kvůli dopravním problémům ve Francii koncert nestihl. Nakonec se svou čtyřčlennou skupinou od půl jedné ráno zahrál na scéně Red Bull Tour Bus umístěné na střeše autobusu.

Poslechněte si Seagala v Youradiu
5 věcí, které jste nevěděli o Stevenu Seagalovi
I přes zdržení na Seagala čekala řada fanoušků, před autobusem se sešlo několik stovek lidí, postupem času však začal dav řídnout. Mnozí návštěvníci si přišli slavného herce jen okouknout a vyfotit, z původního počtu tak nakonec zůstala přibližně jen  třetina posluchačů. Seagal, s brýlemi a kšiltovkou otočenou dozadu, se divákům omluvil za zpoždění a vystoupení, které se z plánovaných 45 minut protáhlo na více než hodinu, zahájil písnčikou Bad Blood.

Seagal hraje na kytaru od dvanácti let a jeho písničky se objevily v několika jeho filmech, například v akčním trháku Země krvavého slunce. Zahrál si například s Johny Lee Hookerem nebo B. B. Kingem

Kromě Seagala se ovšem na RfP včera představili hlavně tři hudební hvězdy – písničkář Tom Odell, rockeři Biffy Clyro a nestor Manu Chao, jenž dorazil na festival se svým novým projektem po osmi letech. Francouzský zpěvák španělského původu vedle hudby zaujal vstřícným chováním bez hvězdných manýr.; do festivalového areálu přišel už ve středu a překvapil návštěvníky VIP baru, kam si zašel na polévku. Poté se mu údajně jeho hotelový pokoj zdál zbytečně luxusní a před koncertem si zahrál fotbal s jevištními techniky.

Britský písničkář a oblíbenec dívek Tom Odell (přečtěte si reportáž z pražského koncertu v Lucerna Music Baru) ocenil, že si klubovou atmosfétu mohl navodit ve stanu, kde se včera představil, a potetovaní rockeři Biffy Clyro si koncert také pochvalovali. „Jsme rádi, že tady můžeme být. Připadá nám to tady jako fajn akce,“ neskrýval spokojenost zpěvák a kytarista Simon Neil.

Velkou reportáž z Rock for People, kam první den dorazilo zhruba 17 tisíc lidí,  přineseme po skončení akce v neděli. (red)