Rock for People 2014 uvádí: Chase & Status a The Naked and Famous

Redakce

Festival Rock for People oznamuje, že letos bude hostit koncert londýnské elektrodvojice Chase & Status a také novozélandskou kapelou The Naked and Famous

Poslechněte si Chase and Status a The Naked And Famous v Youradiu

Saul "Chase" Milton a Will "Status" Kennard začali v roce 2003 DJskými sety v Manchesteru, v letech 2009 až 2013 pak vydali tři alba a spolupracovali například s Planem B nebo Tinie Tempahem či Rihannou,  která jejich podíl na CD Rated R označila za páteř celého alba. Práci Chase a Statuse u samplů, kláves a také kytary doplňují ve stálé sestavě MC Rage a bubeník Andy Gangadeen.

Miláček Tom Odell je první jméno letošního Rock for People
Rock for People zavzpomíná na dobré časy s Asian Dub Foundation
Energie sbalená na cesty. Biffy Clyro přijedou na Rock for People

Indiepopaři The Naked and Famous, pojmenovaná podle textu Kid od Trickyho, patří na Zélandu k největším hvězdám a jejich sláva doputovala už i k nám. První EP natočili v roce 2008, průlomový byl pro kapelu singl Young Blood, který opanoval v červnu 2010 novozélandskou hitparádu. O dva roky později už kapela figurovala ve výběru BBC Sound of 2011. Prozatím poslední album In Rolling Waves vyšlo skupině v září 2013.

Na Rock for People (3. – 5. 7. 2014) dále zahrají Biffy Clyro, Asian Dub Foundation, Tom Odell, The Afghan Whigs či Molotov Jukebox. Vstupenky nyní seženete v e-shopu od 1390 Kč.