Rock for People má nový design i kapely

Redakce

S novým designem webu a také s novým logem se vytasili organizátoři největšího českého festivalu Rock for People (2. – 5. 7. 2011).
Na tiskové konferenci také oznámili další headlinery, drsňáky Bullet For My Valentine, australské drum´n´basaře Pendulum, americké alternativní rockery Jimmy Eat World nebo německou dancepunkovou kapelu Digitalism. Tři největší jména se fanoušci dozví během následujících dní. Mezi stávající headlinery patří Sum 41, Paramore a The Streets.

„Uvažovali jsme nad několika hvězdnějšími jmény, ale často nerealistické finanční požadavky by se odrazily na programu dalších festivalových dní. I s ohledem na množství kvalitních kapel, s nimiž jsme byli v kontaktu a o které jsme od počátku stáli, jsme dali přednost žánrově pestřejšímu programu,“ říká dramaturg Rock for People Petr Fořt.

Po předchozích dvou ročnících, které byly do velké míry opřené o britské kapely, se v letošním programu daleko častěji objevují formace ze Spojených států anebo Austrálie.

Změny se dotknou také areálu festivalparku. Poprvé bude letos fungovat velké šapitó pro zhruba sedm tisíc lidí, které nahradí koncertní stan. Chystáte se na festival s partou kamarádů? Bude vás více než pět? Pak se podívejte na festivalový web, ke vstupenkám dostanete tričko s názvem vaší partičky.

Dubnové vstupenky koupíte od 1. dubna za 1 450 Kč přes Ticketsforpeople. (sli)

Bullet For My Valentine – The Last Fight

http://www.youtube.com/watch?v=iHerYUdPe44&feature=fvst