Rock for People počítá škody a nevylučuje pauzu

Redakce

Pořadatelům 18. ročníku hudebního festivalu Rock for People, který skončil v sobotu nad ránem na letišti v Hradci Králové, přineslo špané počasí několikamilionové škody. Bouře, která se nad areálem přehnala nultý a druhý festivalový den, zničila několik stánků v areálu a nedovolila vystoupit několika hvězdám včetně Faith No More nebo Orbital. Přestože ve čtvrtek, kdy měli hrát právě Faith No More, dorazilo rekordních 30 700 lidí, festivalu hrozí ztráta.

Přečtěte si reporty z prvního a druhého dne festivalu

"Rozpočet akce je sestavován z různých zdrojů a jedním jsou i tržby z občerstvení, které s úbytkem návštěvníků na páteční program a uzavřením stánků v průběhu bouří poklesly," řekl spoluorganizátor akce Michal Thomes. "Nicméně návštěvníci byli velmi stateční, klobouk dolů před tím, co všechno vydrželi. To jsou ti ‚držáci‘, na nichž Rock for People stojí," podotkl Thomes.

Přečtěte si vyjádření organizátorů festivalu: Pro každý případ si pásku z letoška schovejte
    
Škody v areálu se stále sčítají a řeší za pomoci právníků. Podle Thomese docházejí další hlášení pojistných událostí od prodejců i návštěvníků, kterým například na zaparkované auto spadl strom.

Celková výše ztráty bude podle Thomese záležet na tom, co pojišťovna uzná za pojistnou událost. "Pro podobné události má sice festival vytvořený "finanční polštář", jestli ale bude stačit k pokrytí nečekaných nákladů, to nevíme. Klidně se může stát, že se příští ročník Rock for People neuskuteční," připustil. (sli)