Rockoví raubíři Mötley Crüe rozpálili O2 Arenu

Milan-Janecek

Kapela s nejhorší pověstí na světě, Mötley Crüe, současně jedna z nejslavnějších rock’n’rollových skupin posledních tří dekád zahrála v Praze své největší hity, doplněné o nové skladby z poslední desky. Při své včerejší zastávce na turné k nové desce Saints of Los Angeles sklidila v O2 Areně nadšený obdiv.

Přestože je kapela Mötley Crüe známa spíše svými skandály, jsou to i výborní muzikanti, což na pražském koncertě bezezbytku dokázali. Překvapivý byl výkon zpěváka Vince Neila; neslyší se často, aby rock’n’rollový zpěvák zpíval tak čistě a s takovou vervou jako on. Výborný byl i Tommy Lee za bicími. Trochu zklamal Nikki Sixx, který sice zahrál dobře, ale celý koncert jen odchodil. Naopak nejmuzikálnější muž na podiu, kytarista Mick Mars, dodával celé kapele živost, hravost, byl základním tmelícím prvkem.

Píseň Saints of Los Angeles diváky nadchla
Zhruba ze tří čtvrtin naplněná hala byla svědkem solidního rockového nářezu. Jako první skladbu spustila kapela „flák“ Kickstart My Heart z již klasické desky Dr. Feelgood z roku 1989. Hlučné bicí, nabuzená kytara, drtivá basa a vynikající zpěv – fanoušci si nemohli přát víc. A bylo to znát: publikum reagovalo na každou skladbu nadšenými ovacemi.

Mötley Crüe pokračovali Wild Side a Shout At The Devil, aby se konečně dostali k titulní skladbě poslední desky Saints of Los Angeles. Hymnická skladba, která v současné době koluje v rockových rádiích, publikum evidentně nadchla. Lidé zpívali s Vincem Neilem refrén a užívali si koncert. Obdivovali pak skvělé sólo kytaristy Micka Marse, vychutnávali si tři skladby z prvního alba z roku 1981 Too Fast For Love, a sice Live Wire a titulní Too Fast For Love spojenou s On With The Snow. Ale následující dvě písně z posledního alba, Motherfucker Of The Year a White Trash Circus, jako by dala kapela spíše z povinnosti a soustředila se hlavně na své největší hity. Skladby Don’t Go Away Mad (Just Go Away), Same Ol’Situation (S.O.S.), Primal Scream nebo Looks That Killnemohly nechat nikoho v hale chladným.

Poslechněte si píseň Saints of Los Angeles

http://www.youtube.com/watch?v=fzWUrlWGYA8

Koncert vygradovaly největší hity kapely
Naprostým vrcholem koncertu byly poslední dvě skladby hlavního setu, největší hity kapely a zároveň oslavné písně rock’n’rollu, stadionové opusy Girls, Girls, Girls a Dr.Feelgood. Obě pocházejí ze stejnojmenných desek z druhé poloviny 80. let a patří k tomu nejlepšímu, co kdy Mötley Crüe složili. Jako přídavek zazněla balada Home Sweet Home. Kapela si nechala na podium donést klavír, za který se posadil Tommy Lee. V polovině skladby se přesunul za bicí a závěr ho zastihl opět za klavírem. Více přídavků se obecenstvo nedočkalo, mohlo se pouze pokusit zachytit některé z rozhozených trsátek a paliček. Kapela sice předvádí na celém evropském turné tentýž program, to ale nic nemění na faktu, že v Praze odvedla výbornou práci.

Podívejte se na koncertní podání písně Girls, Girls, Girls

V roli předkapely nezklamal ani další ze slavných rockových uličníků, bývalý baskytarista Guns’n’roses, Duff McKagan se svojí kapelou Loaded. Zahrál zhruba půlhodinový set a rozhodně dobře rozehřál natěšené publikum.

Mötley Crüe
17. června 2009, O2 Arena, Praha