Rodí se na východě samé superstars? V semifinálové „24“ je pět zpěváků z Košic

Lubos-Prochazka

V pondělním díle Česko Slovenské SuperStar diváci viděli více čí méně napínavý prvek jménem „Dlouhá cesta“. Je to vložka, již čeští ani slovenšti fandové téhle soutěže ještě neznají. Nova a Markíza ji natáčeli hned po druhém divadelním dni v prostorách brněnského výstaviště. 40 soutěžících muselo projít v chladné noci dlouhými chodbami výstaviště, až v potemnělých prostorách narazili na čtyři samostatně sedící porotce. Před touto cestou si vylosovali, který porotce jim sdělí, jestli postupují do semifinále, nebo končí. Zelenou dostalo 6 Čechů a Češek a 6 Slováků a Slovenek. Postoupili všichni favorité kromě psychicky neodolného Petra Ševčíka.

Kdo například postoupil?

BenMulat Ben
„Ty si strašně rozporuplný člověk. Máš úžasnou barvu hlasu, ale u mě musíš ladit a musíš být rytmicky dokonalý. A to nejsi,“ řekl Čecho-Angolci Pala Habera. Ben se začal hájit, že prý v sobě rytmus má  – a že by to chtěl v dalších kolech dokázat. Habera ho nakonec pustil dál. Do jaké míry tady rozhodovala hezký Benova tvář, to se uvidí v dalším pokračování.

Martin Chodúr
Kluk z Ostravy v divadle zazářil s písní Supreme od Robbieho Williamse, kterou podle mnohých zazpíval lépe než samotný Robbie.

Patnáctiletá Monika
Sympatická Monika zpívala v předchozím kole duet s Janem Benigou, což porotu velmi pobavilo i potěšilo. „Je tu velmi moho dobrých zpěvaček a ty jsi jednou z nich,“ řekla favoritce z pražského castingu Dara Rolins.

ThomasJan Bendig
Honza má talent i rytmus, občas si ale nerozumí s intonací. Velmi se prý spřátelil s Monikou. „Výrazy ve tváři jsou u tebe katastrofa,“ prohlásil Pala a po dramatickém napínání mladého Roma, který plakal, pustil dál. 

Model Thomas
„Kdo Ti říkal, že umíš zpívat? A navíc máš zlou slovenštinu,“ byla Dara přísná ke klukovi žijícímu v Holandsku, jehož otec pochází z Bratislavy. Nakonec ho pustila dál. Nepotvrdily se tak spekulace, že Thomas přes Dlouhou cestu neprojde.

Adriana alias „Macy Gray“
Vypadalo to, že Adrianu, která zpívala duet s modelem Thomasem, Ondřej Hejma nakonec zařízne. Celá porota si byla ale zřejmě vědoma, že takový hlas, jakým disponuje Adriana, by v semifinále chyběl.

 Kdo například nepostoupi

Vysmátá Veronika
Ondřej Hejma korpulentní blondýnu Veroniku ji hodně napínal, zdůrazňoval okamžiky, kdy jí porota dávala další a další šance a nakonec se s ní rozloučil. Veronika si chvílemi myslela, že postupuje. A smála se.

„Fredie“ Petr Ševčík
Sympaťák se u castingu blýsknul vynikajícím hlasem, který připomínal Freddieho Mercuryho. Jenže v divadle selhal. Přes brýle nepřečetl při duetu text písně Broken Strings. Udělal kolem toho ovšem tak zbytečnou scénu, že porotu znechutil. „Tak si mě otrávil, bohužel ale nejen mě, i nás všechny ostatní. Vůbec to nechápu, strašně si zklamal, nepostupuješ,“ oznámila mu Marta Jandová.

Krásná Patricia
Dívka, která postoupila z castingu jen díky své kráse. Nakonec se ukázalo, že nezpívá zle. Před Haberu šla okolo čtvrté ráno společně se skvělou vokalistkou Paulínou, protože pro Slovenky v tu chvíli zbývalo jen poslední místo. Kdyby Patricia postoupila, bylo by to vůči Paulíně, jež na castingu bezvadně zazpívala písničku od Duffy, hodně nespravedlivé.

Co dál?
V sobotu a v neděli proběhne první klučičí a holčičí semifinále. V pondělí se pak dozvíme, kdo se dostal dál. O postupujících rozhodnou poprvé televizní diváci.