Rodný dům Ringo Starra se bourat nebude, říká ministr

Redakce

Britský ministr pro místní rozvoj Grant Shapps se postavil za rodný dům bubeníka The Beatles Ringo Starra. Dům v liverpoolské ulici Madryn stojí v oblasti, jež měla být srovnána se zemí. Podle Shappse má však z fanouškovského hlediska velkou hodnotu. V oblasti Ringova stavení má vzniknout 445 terasových domů, ministr proto požádal liverpoolskou radnici, aby demolici odložila a pokusila se vymyslet náhradní plán.
Shappsovo angažmá nemusí mít na rozhodnutí radnice vliv, ovšem jeho ministerstvo má právo liverpoolské rozhodnutí vetovat. To by ovšem podle místních médií mohlo způsobit rozbroje, většina občanů čtvrti, s nimiž Liverpool situaci konzultoval, totiž s demolicí Ringova domu souhlasí.

Ringo Starr se narodil v roce 1940, v domku na Madryn Street z roku 1919 ale bydlel jen chvilku. Brzy po jeho narození se rodila přestěhovala do domu v nedaleké ulici Admiral Grove. I ten ještě stojí.
Domy všech členů The Beatles jsou vděčným cílem jejich fandů. Stavení, v nichž vyrůstali John Lennon a Paul McCartney jsou nyní součástí britského národního dědictví, dům George Harrisona je stále obýván. (sli)