Rogert Waters z Pink Floyd v Praze představí Zeď

Redakce

Zakladatel britské rockové kapely Pink Floyd Roger Waters zavítá 7. srpna 2013 do pražské Synot Tip Arény. V rámci evropského turné se vrátí s produkcí The Wall. Své zvukové a vizuální dílo o odcizení a proměně předvede v plném rozsahu a představí kapelu s plným počtem hudebníků. Koncert pořádá Echo Promotion, lístky budou stát 1790 až 2990 korun. Předprodej začne 16. listopadu.

Waters vystoupil v Praze loni v dubnu v rámci turné The Wall Live, pro velký zájem tehdy pořadatelé přidali ještě druhý koncert. Oba se vyprodaly.

Poslechněte si Pink Floyd v YouRadiu

"Jsem velmi rád, že The Wall opět představíme v Evropě. Bude to pro nás všechny velká zábava. Celou show jsem přepracoval pro koncerty na velkých otevřených stadionech. Je to opravdu dobré. Bude to ještě dojemnější, poutavější, dramatičtější a napínavější," řekl devětašedesátiletý zpěvák, skladatel a baskytarista Waters v tiskovém prohlášení.

Nové turné tvoří 18 koncertů pod širým nebem, Waters navštíví například olympijské stadiony v Berlíně a Římě i amsterdamskou arénu. Pro tyto otevřené stadiony navrhl Waters novou scénu, která přiblíží představení všem fanouškům, ať už se budou nacházet kdekoliv na stadionu.

Projekt The Wall uvedl poprvé po letech v roce 2010. Původní produkce The Wall z roku 1980 se téhož roku představila v celém svém rozsahu naživo pouze v rámci 29 koncertů turné Pink Floyd a jednou v Berlíně na oslavu pádu Berlínské zdi. Dvojalbum The Wall z roku 1979 patří k nejvlivnějším v historii hudebních nahrávek a v pop kultuře vůbec.

Waters do něj promítl bolest ze ztráty otce, špatné vzpomínky na vzdělávací systém, přehnanou úzkostlivost matky, nevěru manželky i tlak showbyznysu. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=VZbM_MIz4RM