Roxette přijedou v červnu 2011 do Prahy

Redakce

Pop Švédská skupina Roxette se po deseti letech objeví v České republice. V rámci světového turné se českým fanouškům představí 5. června 2011 v pražské O2 areně. Popové duo, které tvoří zpěvačka Marie Fredriksson (52) a zpěvák a kytarista Per Gessle (51), mohli lidé při světovém turné naposledy vidět v letech 1994 až 1995. Roxette tehdy vystoupili v rámci propagace alba Crash! Boom! Bang!.

Gessle: Nemyslel jsem si, že budeme ještě hrát
Oba slavní interpreti se podle pořádající agentury Live Nation vracejí na světovou scénu plni nadšení. "Kdybyste se mě někdo zeptal před pár lety, zda bude někdy v budoucnu turné Roxette, asi bych velmi rychle odpověděll: Ne!" říká Per Gessle. "S vědomím, co všechno Marie musela podstoupit v rámci léčby těžké nemoci, to není jen neuvěřitelné, ale zdá se mi to téměř magické. Bude to báječné potkat opět všechny naše fanoušky na planetě Zemi," naráží Gessle na nádorové onemocnění mozku, které lékaři zpěvačce Marii objevili záhy po posledním evropském turné v roce 2001. Skupina se poté na několik let úplně odmlčela. "Od roku 2002 jsem doufala, že se ještě na koncertní pódia vrátím. Je to pro mě neuvěřitelně šťastný okamžik, když vím, že znovu potěšíme naše fanoušky na celém světě," dodává Marie.
Roxette mají za sebou šest zcela vyprodaných koncertů, které úspěšně absolvovali letos v létě. Turné zahájí na začátku března v ruské Kazani a během roku navštíví nejméně čtyři kontinenty. (sli)

Poslechněte si Roxette

http://www.youtube.com/watch?v=BDLxzDVYKgE