Rozešli jste se? Přestaňte smutnit a oslavte svůj rozchod!

Lucie Bryndová

Je to smutné, ale už je to tak. Některým vztahům prostě není souzeno, aby vydržely na věky věků nebo dokud ty dva smrt nerozdělí. Není ale proč truchlit. Jestli to neměl být ten pravý nebo neměla být ta pravá, tak pak je přece důvod k oslavě, že jste právě volní a můžete svou ztracenou polovičku hledat dál. Zapomeňte na hladovku nebo probrečené večery u romantických filmů a zorganizujte party, jako byste slavili rozlučku se svobodou. Jak na to?

  • Vytvořte si seznam hostů. Říkáte si, na co seznam? Ono to ale není až tak k zahození. Ve vašem okolí se určitě pohybuje různá sorta lidí. A když si napíšete na papír nebo do počítače jejich jména hezky pod sebe, lépe si je dovedete vybavit a také jejich povahy. Na takovou party přece nechcete zvát nějaké vážné lidi nebo totální cyniky. Pozvěte staré přátele, lidi z práce nebo maminku či sourozence. Na téhle akci přece potřebujete lidi, kteří vás podrží a se kterými si užijete spoustu zábavy.
  • Zbavte se společných fotek. Máte všude po bytě fotky své bývalé drahé polovičky? Zaplňte tato prázdná místa po tom, jehož jméno nesmíte vyslovit, novými fotografiemi. Vyrazte s partou přátel na dámskou nebo pánskou jízdu, nafoťte si společně nové fotky a vystavte si je doma namísto těch původních. Podobně to udělejte i s dalšími věcmi, které vám ho nebo ji připomínají.
  • Nechte si udělat dort. Co by to bylo za oslavu bez pořádného dortu? Navíc sladké přijde v takové chvíli vhod. Nejrůznější průzkumy prokázaly, že je to právě cukr, po kterém lidé touží ve chvílích, kdy jsou smutní a frustrovaní. Pozvěte domů kamarádku a udělejte si prima večer jen samy dvě a dort společně upečte nebo ho nechte udělat ve své oblíbené cukrárně.
  • Připravte si skvělý playlist. A jaká by to byla party bez pořádné muziky? Hlavně vynechejte love songy. Taneční hudba je naopak vítána. Připravte si třeba nejlepší hity od Beyoncé nebo Michaela Jacksona. Něco, na co budete mít nutkání tančit celý večer. A všichni.
  • Postarejte se o příjemnou atmosféru. Možná to bude znít jako paradox – vždyť vonné svíčky má každý spojené právě s romantickými chvílemi – ale opak je pravdou. Ošalte svou mysl jednoduchým trikem v podobě vonné svíčky. Ve chvíli, kdy se cítíte šťastni, si jednu takovou zapalte a pak už jen nastavte svůj nosík a čichejte. Váš mozek si tak vůni svíčky spojí se šťastnými momenty a nemůže se pak stát, že by vás nějaká tu a tam zapálená svíčka rozhodila. Pro tyto příležitosti se skvěle hodí vůně sladkého pomeranče, levandule, bergamontu nebo patchouli.
  • Vymyslete malou hru. Abyste se během večera vyhnuli debatám o tom, jak strašný váš předchozí vztah byl, vymyslete hru, do které zapojíte všechny pozvané. Nachystejte kartičky s různými otázkami typu: Jakou nejvíc vzrušující věc bys chtěl/a letos zažít? A různě je poschovávejte po bytě či domě. V průběhu večera pak požádejte všechny hosty, aby se pokusili kartičky najít a odpovědět na otázky, které na nich najdou, jakmile je objeví. Bude to zábavné, dozvíte se spoustu nových věcí a vás to třeba může inspirovat k tomu, co můžete letos na své cestě sólo životem vyzkoušet a prožít.