Rozhovor s Markem Ztraceným: Hodně skládám podle toho, co zažiju

Redakce

Zpěvák Marek Ztracený vydal 30. října nové album. Co nám o něm prozradil?

Zrovna jste vydal CD Pády. Proč zrovna tento název? Já vím, že tak se jmenuje jedna z těch písniček, ale je pro to i jiný důvod?

Jiný důvod není. Já mám hrozný problém. Myslím, že budu časem muset vyhledat pomoc. A to je nerozhodnost. Řešil jsem to zhruba dva týdny, proto i to CD vyšlo o dva týdny opožděně, protože jsem se nemohl rozhodnout. Rozhodoval jsem se mezi Pády a O pravdě, což je taky písničkař té desce. Nakonec to dopadlo takhle. A už se k tomu nechci vracet, nebo se rozbrečím.

Podle čeho jste vybíral sled písniček na to CD?

Jsem rád, že se ptáte. To je stejné jako s těmi názvy CD. A i s tím se budu hlásit o tu pomoc. Nebyl jsem schopný dát to dohromady, až jsem to odeslal, aniž bych to kontroloval. Je to hrozná alchymie. Aby třeba rychlé písničky nešly moc po sobě, samozřejmě ty, co si myslím, že jsou nejlepší, jsem chtěl dát dopředu…

Z CD mě hlavně zaujala písnička Stává se to i v lepších rodinách. Ta je o návratu opilce domů k ženě.

(smích) To jsem rád, to mělo.

Je to napsané podle vlastních zkušeností?

Vlastně ne úplně docela. Třeba Sex s ex je taky jenom písnička. Jinak já hodně skládám podle toho, co zažiju, co je realita a co je pravda, ale tohle je tak napůl. Ne že by se mi to nestalo, protože to, si myslím, že se stalo každému a kdo tvrdí, že ne, tak kecá, ale začal jsem zpívat jako srandu, ale nešlo mi to nějak z hlavy, tak jsem to dodělal. Původně jsem to ani na to CD dávat nechtěl a ve finále je to tam jako bonus, sám jsem z toho překvapený.

Je nějaká písnička z nového alba vaše srdcovka?

Mně se moc líbí Víš lásko, která klame názvem. Je taková tvrdá, možná nejtvrdší, co jsem kdy udělal.

No Name: Plníme si sny, rádi motivujeme další kapely

Roman Holý o Monkey Business: Jsme píči. Alkoholu

Témata: