Rozhovor s Martinem Chodúrem: Uvidíme ho v muzikálu?

Michaela Maršálová

Zpěvák Martin Chodúr si na nás ve svém plném programu udělal čas, tak jsme natočili rozhovor. Podívejte se na něj.

Zpěvák, skladatel, textař a hudebník Martin Chodúr – to je vítěz historicky prvního ročníku soutěže Česko Slovensko hledá Superstar z roku 2009 a dnes jeden z našich nejvšestrannějších zpěváků mladé generace. Od vítězství v Superstar se Martin Chodúr prezentuje jako zpěvák působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech.

Našel se nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, muzikálu, šansonu a filmových písní. Martin nejen zpívá, ale i skládá hudbu a píše texty, to jste o něm věděli?

Co ho čeká

Chodúr už vydal tři sólová alba, na která si napsal hudbu a texy ke všem písním. Pro chystané šansonové album Štefana Margity napsal Martin dvě písně a bude zpívajícím hostem na crossoverovém albu Adama Plachetky.

Během letošního léta napsal Martin Chodúr hudbu a texty ke dvěma novým písní pro Hanu Zagorovou a Moniku Absolonovou, které vyjdou na jejich albech v roce 2018. 2. prosince letošního roku vystoupí Martin Chodúr v pražské Tipsport Areně na Vánočním koncertu – Sen Mariky Gombitové.

Na jaře roku 2018 natočí Martin Chodúr za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava své první vánoční album, na jehož vydání naváže v listopadu a prosinci turné Vánoce 2018 po Čechách a po Moravě. Podívejte se na náš rozhovor s ním – o hudbě, SuperStar a životních mottech.

Rozhovor s Martinem Chodúrem