Rozhovor s Ondřejem Pivcem, Čechem, který teď vyhrál Grammy

Americký jazzový zpěvák Gregory Porter získal Grammy za album, na němž účinkuje český varhaník Ondřej Pivec. Deska nese název Make Me To The Alley. Připravili jsme pro vás s Ondřejem rozhovor.

Tato soutěž již byla ukončena.

Jaký to byl pocit, když jste zjistil, že jste získali Grammy?

Během vyhlašováni jsem zrovna jedl pozdní oběd. Když ohlásili kategorii Nejlepší jazzové vokální album, málem jsem se pobryndal. Myslím, že jsem si to ještě úplně neuvědomil, ale pocit to byl a je dokonalý. Máme z toho všichni velkou radost.

Už jste to oslavili? Jak?

Já měl ten večer nahrávání ve studiu, zvukaři už to věděli a už měli nachystaných pár lahví šampaňského. Byl jsem pěkně utahanej, neboť jsem to ráno hrál v kostele, tak jsem se tím šampaňským dodělal. 🙂 S Gregorym Porterem máme tento pátek velký koncert v Town Hall, tak myslím, že to pak ještě dooslavíme.

Co byste nám o sobě prozradil? Jaký jste?

Trpělivý, cílevědomý, hodný, citlivý, inteligentní… Samé dobré věci, samozřejmě. 🙂

Máte přítelkyni, nebo mají fanynky u vás šanci?

Jsem už dva roky ženatý s mojí skvělou manželkou, která je původem z Libérie. Ale fanynky mi samozřejmě mohou fandit dál! 🙂

Žijete v New Yorku. Nechybí vám Česká republika?

Chybí mi hlavně dobrá jídla od maminky a kamarádek – svíčková, guláš, prostě česká klasika, která se v New Yorku shání těžko. Naštěstí se čas od času jezdím domů podívat na rodinu a kamarády, takže momentálně mi nic neschází.

Grammy už máte. Čeho dalšího byste chtěl dosáhnout?

Rád bych pokračoval v sebezdokonalování – pořád je na čem pracovat, baví mě to. V tuto chvíli pracujeme hlavně na novém albu naší americké kapely Kennedy Administration, hodně spolu hrajeme, těším se, co nám to přinese – třeba se společně podíváme na turné i do Evropy! Těším se také na další koncerty s Grégoire Maretem (nejbližší máme začátkem března v Indonésii) a Gregory Porterem (čeká nás velké jarní a letní turné po Evropě). No – a mám pár takových přání do budoucna, chtěl bych se potkat s Quincy Jonesem, hrát s D’angelo a napsat nějaké opravdu dobré písničky.

Co rád děláte kromě hudby?

Chodím cvičit – velmi mě to uklidňuje. Také rád čtu a koukám na staré české filmy. S manželkou rádi vaříme, ochutnáváme a obecně jíme. 🙂 Rád si odpočinu s přáteli. No a kdykoli mohu, trávím čas v přírodě. Rád opékám buřty na ohni.

Posloucháte jen jazz, nebo i jiné žánry?

Je toho hodně, co mám rád, určitě to neomezuji jen na jazz. RnB, Soul, Gospel… Nejde ani tak o žánr jako o kvalitu a celkovou náladu skladeb.

Rozhovor s manželkou Řezníka: Nejvíc mě na něm štve, že smrká do ručníků

Manželský kvíz: Jak dobře se navzájem znají Řezník a jeho žena?