Rozhovor v autě: Helena Vondráčková mluví o písničkách i sporech

Redakce

Před několika dny vyšlo výběrové dvojCD Heleny Vondráčkové Best Of The Best, na kterém zpěvačka rekapituluje 50 let na scéně. Na albu jsou všechny zpěvaččiny hity včetně Červené řeky, Dvě malá křídla tu nejsou, Lásko má, já stůňu nebo Tentokrát se budu smát já. Pří té příležitosti jsme s ní mluvili cestou v autě; zpěvačka řídila, Luboš Procházka se jí ptal na události, které ji v životě nejvíce ovlivnily.

Rozhovor s Helenou Vondráčkovou: Malovaný džbánku už tak nějak nemusím

Poslechněte si, jaký měla vztah s učiteli ve škole, jaké skladby patří mezi její nejoblíbenější a které naopk nemusí, na jakou dobu ráda vzpomíná, jací muží jsou v jejim životě nejdůležitější a jak se dívá na spor s triem Golden Kids, kde zpívala s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem (na CD je jejich verze písničky Časy se mění).

O co ve sporu šlo? Marta Kubišová se v roce 2008 s Vondráčkovou a Neckářem nejprve domluvila na turné Golden Kids. Dokonce si všichni sepsali seznam písní, které budou zpívat. Jenže nakonec Kubišová z turné odstoupila. Údajně proto, že akce podle ní nebyla řádně připravená. Spor skončil u soudu, kde pořádající agentura požadovala po Kubišové 1,38 milionů korun za ušlý zisk. Zpěvačka nakonec na základě rozhodnutí soudu nic platit nemusela. (red)