Rozporuplný Hip Hop Kemp 2009. Málem ho ukončil anonym


Osmý ročník největšího hiphopového festivalu ve střední a východní Evropě je za námi. Hip Hop Kemp 2009 si nenechalo ujít zhruba 15 000 příznivců urban culture. Na jedné straně našlápnutý line-up a relativní pořádek a servis pro majitele V.I.P. lístků, na straně druhé dezinformace a příšerný nepořádek ve velkém kempu.

Hlavní tahák festivalu Method Man nezklamal. Nechal sice všechny hodinu čekat, pak ale předvedl slušnou show a navázal úzký kontakt s publikem. S prvními řadami dokonce velmi úzký, když během vystoupení skočil do publika. Dobrá vystoupení předvedli i další hosté z ciziny: La Coka Nostra, B.O.B., Švéd Adam Tensta, francoužští Sages poetes de la rue, Brit Killa Kela i polský beatboxer Blady Kris. Neztratily se samozřejmě ani stálice československé scény Kontrafakt, Indy a Wich, Vladimir 518, Moja reč nebo Pio Squat.

Naopak jasný propadákem bylo vystoupení Lady Sovereign. Neměla šťávu a její hlas zněl, jako by každé ráno kloktala Savo.

Podívejte se na Method Mana

Ach ty pásky! Domluva většinou nemožná
Ke každoročním nešvarům Hip Hop Kempu patří organizační problémy. Ani letos tomu nebylo jinak. Kvůli rozdělení na normální a V.I.P. kemp bylo třeba odlišit i návštěvníky. Na tom by nebylo nic divného. Na pořádek v areálu dohlíželo velké množství securiťáků, což je samo o sobě dobře, ale čím víc lidí, tím víc rozporuplných informací. Proto docházelo k nedorozuměním. Pokud jste ve čtvrtek měli stan ve V.I.P. kempu, mohlo se vám klidně stát, že vás tam v pátek už nepustili, protože najednou pořadatelé vyžadovali na ruce dva náramky. Domluva většinou nebyla možná. Dalším nepohodlným „zlepšovákem“ byly speciální festivalové peníze. Kdo měl hlad, musel si vyměnit, samozřejmě nevratně.

Podívejte se na La Coka Nostru

Nudíte se? Zavolejte policii
V sobotu dopoledne začala prostor letiště prohledávat policie. Důvod? Nahlášená bomba! Zrovna pršelo, areál zatím zavřený, někdo se zkrátka asi rozhodl ukrátit dlouhou chvíli. Naštěstí se policie nerozhodla festival předčasně ukončit, takže program tento vtípek nijak nenarušil.

Hip Hop Kemp patří k největším festivalům u nás a celkově k největším akcím tohoto druhu na světě. Potkáte tu proto spoustu zajímavých lidí z různých zemí, z Německa, Polska, Slovenska, Itálie, Belgie… Asi také uznáte, že organizace takové akce dá práci a nějaké problémy se vždy vyskytnou.

Na Kouli čtěte on-line reportáže.

Podívejte se na Sages poetes de la rue

http://www.youtube.com/watch?v=TdbVohGChn4

Hip Hop Kemp
20. – 22. srpna, Hradec Králové

Hodnocení bude tentokrát někde dvojí, díky rozdělení stanových městeček:

Celkové hodnocení – 75 %
Překvapení festivalu – 85 %

Adam Tensta, B.O.B, Killa Kela, Method man
Propadák festivalu – 20 %
Jednoznačně Lady Sovereign. Moc toho nepředvedla, jen nesexy chraplák a jedno ne zrovna ladné švihnutí o zem.
Pivo a ostatní nápoje – 85 %
Jen Gambrinus za 33 Kč, trochu drahé, ale pilo se dobře. Ostatnímu není co vytknout.
Jídlo – 95 %
Tady vážně asi není co kritizovat, snad jen, že ten nejlepší stánek byl až úplně vzadu. Na výběr klobásy, hamburgery, nudle, masa, bramboráky, bagety, koláčky, pizza…
Stanové městečko – 20 % / 75 %
Stan na stanu a příšerný nepořádek v normálním kempu. Navíc se tam strašně kradlo. Ve V.I.P. kempu klid (když nepočítám celodenní performance od přítomných Němců), samostatný přístup do areálu bez front a velkého šacování, a také se tam nekradlo.
Zábava – 80 %
Zabavení pro malé i velké. Fotbálek, basketbal, Gambrinus City, bungee jumping, motokáry, autíčka, minigolf, nedaleký rybník, ve V.I.P. kempu i tři malé bazény… Mám ještě pokračovat? Slibované lodičky a zorbing sice nebyly, ale i tak toho bylo na výběr hodně.
Čistota – 10 % / 80 %
Situace ve V.I.P. kempu a normálním kempu nebe a dudy. V kempu katastrofální bordel, ve V.I.P. po celé trvání festivalu relativní pořádek. Co si nemůžu hlavně vynachválit, jsou pevné splachovací toalety a sprchy.
Počasí – 75 %
Čtvrteční a páteční vedro bylo úmorné, ale pořád lepší, než kdyby pršelo. V sobotu se ochladilo, ale ne tak, aby se musely vytahovat zimníky.

 

Témata:,