Rudimental tu poprvé zahrají komplet. V létě dorazí na Colours

Redakce

Britská elektronická kapela Rudimental zažije tuzemskou koncertní premiéru v kompletní sestavě na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava. Na akci se Rudimental představí v glastonburské sestavě s trumpetistou Markem Crownem a se zpěváky Bridgette Amofah, Anne-Marie a Thomasem Julesem

Od vzniku v roce 2012 získali Rudimental neboli Piers Agget, Kesi Dryden, Amir Amor a DJ Locksmith Brit Awards a nominaci na Mercury Prize. Se singly Feel the Love, Waiting All Night nebo Not Giving In dobyli většinu evropských hitparád a získali platinovou desku za debutové album Home

“Kvartet hudebníků upoutal pozornost i tím, že vsadil na spolupráci s do té doby nepříliš známými zpěváky, což už samozřejmě neplatí: John Newman, kterého známe z loňských Colours, a zpěvačky Alex Clare, Ella Eyre nebo Emeli Sandé mají dnes vlastní hvězdné kariéry,” doplňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Rudimental se jako soundsystém ukázali v Praze před dvěma lety

Tři členové Rudimental pocházejí z londýnské čtvrti Hackney: multikulturního hnízda hudebníků a umělců, jehož symbolem je nástěnná malba z roku 1985, znázorňující karnevalový mírový průvod s duchem pospolitosti. Vztah ke čtvrti dali hudebníci jasně najevo: obraz zanesli na obal alba příznačně nazvaného Home a na rekonstrukci chátrající malby věnovali peníze.

“Na koncertech chceme všem dokázat, že nejsme jen studiový drum´n´bass kvartet. Jsme muzikanti, hrajeme na nástroje a živá show je pro nás vším,” vzkazují Rudimental.

Festival Colours of Ostrava nabídne od 16. do 19. července 2015 v Dolních Vítkovicích. Mezi hlavní hvězdy patří Björk, St. Vincent, MikaCaribou či José González. Aktuální cena permanentky je 1890 Kč. (red)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit