Rudimental tu poprvé zahrají komplet. V létě dorazí na Colours

Redakce

Britská elektronická kapela Rudimental zažije tuzemskou koncertní premiéru v kompletní sestavě na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava. Na akci se Rudimental představí v glastonburské sestavě s trumpetistou Markem Crownem a se zpěváky Bridgette Amofah, Anne-Marie a Thomasem Julesem

Od vzniku v roce 2012 získali Rudimental neboli Piers Agget, Kesi Dryden, Amir Amor a DJ Locksmith Brit Awards a nominaci na Mercury Prize. Se singly Feel the Love, Waiting All Night nebo Not Giving In dobyli většinu evropských hitparád a získali platinovou desku za debutové album Home

“Kvartet hudebníků upoutal pozornost i tím, že vsadil na spolupráci s do té doby nepříliš známými zpěváky, což už samozřejmě neplatí: John Newman, kterého známe z loňských Colours, a zpěvačky Alex Clare, Ella Eyre nebo Emeli Sandé mají dnes vlastní hvězdné kariéry,” doplňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Rudimental se jako soundsystém ukázali v Praze před dvěma lety

Tři členové Rudimental pocházejí z londýnské čtvrti Hackney: multikulturního hnízda hudebníků a umělců, jehož symbolem je nástěnná malba z roku 1985, znázorňující karnevalový mírový průvod s duchem pospolitosti. Vztah ke čtvrti dali hudebníci jasně najevo: obraz zanesli na obal alba příznačně nazvaného Home a na rekonstrukci chátrající malby věnovali peníze.

“Na koncertech chceme všem dokázat, že nejsme jen studiový drum´n´bass kvartet. Jsme muzikanti, hrajeme na nástroje a živá show je pro nás vším,” vzkazují Rudimental.

Festival Colours of Ostrava nabídne od 16. do 19. července 2015 v Dolních Vítkovicích. Mezi hlavní hvězdy patří Björk, St. Vincent, MikaCaribou či José González. Aktuální cena permanentky je 1890 Kč. (red)