Rutinní přivýdělek babičky jménem Cher

josefmartinek

Negližé, úsměv diblíka, tvář jako reklama na plastickou chirurgii a deska číslo 26. To je vizitka sedmašedesátileté zpěvačky Cher, která se s novinkou Closer To The Truth vrací po dvanácti letech. Víc než jako umělecký comeback ale album působí jako snaha přisypat do pokladny dolary na další estetické zákroky.

Cher, která se ve vrcholné pop music drží již padesát let, se na novince Closer To The Truth obklopila věhlasnými autory, s jejichž pomocí chtěla navázat na úspěšné skladby Believe nebo Strong Enought. Takové hity se ale z Closer To The Truth určitě nezrodí. Pravděpodobně nejblíž pravdě je tak konstatování, že další hudební pokusy by měla Cher snad raději vzdát.

Poslechněte si Cher v Youradiu

Prakticky jediný výraznější zásek se zpěvačce povedl v prvním singlu Woman’s World. I když je tenhle taneční kousek zcela neobjevný, Cher se do něj vrhla s energií, kterou by jí mohly závidět i kolegyně o dvě generace mladší. To, co baví v jedné písničce, ale v kontextu celé desky taková legrace není. Cher zkrátka odmítá stárnout, a tak má na novém materiálu asi tolik soudnosti jako na jeho obalu, na kterém pózuje bez oblečení a také zcela bez vrásek.

Za dvanáct let od předchozí desky Living Proof se Cher takřka vůbec neposunula. Její producentský tým se jen pokusil o něco modernější zvuk, ale s marným výsledkem: počítačově upravený hlas ve spojení s tuctovými tanečními odrhovačkami znovu zní jako z osmdesátých let. A když už přijde zajímavější moment, jako třeba v pomalé Favorite Scars, ukáže se jiná slabina – hlas Cher už není, co býval, a výšky teď zkrátka vyzpívá jen těžko.

http://www.youtube.com/watch?v=RysFrAvIaT8

Co je Cher platné, že si nechala napsat písně od kvalitních autorů, když to všechno zní tak průměrně a rutinně. Těžko si představit, že I Walk Alone napsala Alecia Beth Moore alias

songu na internet Cher - Closer To The Truthukázal, že věděla, co dělá.

Jediná skladba, která na Closer To the Truth alespoň trochu dává smysl, je tak coververze I Hope You Found It (

. Pomalá, energická balada přináši těsně před koncem lehké uvolnění. Alespoň v téhle poloze nepůsobí Cher tak uměle a kýčovitě.

Cher – Closer To The Truth
Vydavatelství: Warner Brothers
Celkový čas: 40:55
Seznam skladeb: Woman´s World, Take It Like a Man, My Love, Dressed to Kill, Red, Lovers Forever, I Walk Alone, Sirens, Favorite Scars, I Hope You Find It, Lie To Me

Témata: