Rytmus o focení plakátu k svému filmu: Chtěl jsem být nahý. VIDEO

Redakce

Hudební film režiséra Mira Drobného o nejkontroverznějším československém raperovi RYTMUS sídliskový sen, který se natáčel osm let, prý odhaluje i to, co jste doteď o Patrikovi „Rytmusovi“ Vrbovském netušili. Na plakátě ale nečekejte drahé šperky, auta, hodinky a symboly úspěchu, kterými se Rytmus rád prezentuje. Podle zveřejněného teaseru, který již vidělo víc než 300 000 tisíc lidí, nejde o oslavný epos na známého umělce, ale o intimní a osobní záležitost.

„Plakát je výtvarnou zkratkou celého filmu. Je to způsob, jak dostat 90 minut filmu do jediného vizuálu, a to není jednoduché, náš plakát vznikal déle než tři měsíce,“ popisuje režisér a scenárista filmu Miro Drobný a dodává:

„Vybírali jsme z několika verzí, poslední slovo však měl Rytmus.“ A tomu hrozilo, že půjde donaha. “Ano, uvažoval jsem i o možnosti, že budu na plakátu nahý, tak jako ve filmu, ale nakonec jsem to zrušil, protože dospělý, nahý chlap vypadá divně,“ uvádí Rytmus věci na pravou míru.

Z plakátu jsou naopak cítit symboly doby, v které Rytmus vyrůstal: sídliště, asfalt, dětství, nápisy křídou na chodníku. Ústředním motivem plakátu je právě písmo malého chlapce v kontrastu s plačící tváří dospělého muže, což vyvolává hned několik otázek. Co skrývá drsný raper? Odhalí svou pravou tvář, která byla dosud schovaná před objektivy kamer a fotoaparátů? A pokud ano, jak hluboko nechá diváka nahlédnout do svého soukromí? Našli filmoví tvůrci jeho slabé stránky? Na toto všechno najdou odpověď diváci v českých kinech 20. srpna 2015.