Salome – pojďte si poslechnout Krylův odkaz

Redakce

Čtvrtek 17. listopadu se ponese v duchu státního svátku Den boje za svobodu a demokracii. Po celé republice se uskuteční nespočet akcí pořadáných na počest tohoto dne, na který by nikdo z nás neměl zapomínat. Jednou z nich bude i koncert hudebního uskupení Salome - pásmo písní Karla Kryla pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru v Národní technické knihovně v Praze.

Jedná se o jedinečný projekt pěti umělců, kteří svým osobitým a originálním způsobem pracují s hudebním potenciálem písní legendárního Karla Kryla. Nutno podotknout, že velice dobře.

Jsou skvěle sehraní, uvolnění a vtipní. Sami jsme se o tom přesvědčili na jednom z jejich koncertů.

Autorem úprav Krylových písní právě pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru je Michal Vejskal. Zpěvu se ujal Pavel Batěk, na harfu hraje Barbora Plachá, na klarinet Tomáš Kůgel a kytary se zhostil Per Šťastný.

A jak jim to dohromady skvěle ladí, si můžete poslechnout  právě 17.listopadu od 18:00 hodin, kdy si budete moci navíc nově vychutnat symfonickou verzi jejich repertoáru, který zahrají spolu se Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře v Technické knihovně. Rozhodně neváhejte, bude to totiž určitě stát za to! My vyrazíme!

Hvězdy muzikálů Mamma Mia! a Ať žijí duchové! jak je neznáte: Co na sebe prozradily s nožem v ruce?

10 hudebních tipů na listopad aneb tohle si pusťte v sychravých dnech