Sámer Issa chystá novou desku a choreografii k módní přehlídce


Nejen o muzice, ale i o oblečení, vůních a Agátě Hanychové mluvila s Koulí.cz jedna z tváří páteční Axe Instinct Party Sámer Issa.

Je tady jaro. Holky si na jaře většinou kupují nové, barevné oblečení, vybírají nové jarní vůně. Baví vás jako kluka chodit po obchodech s oblečením nebo parfémy?
Že by  bylo chození po obchodech zrovna moje hobby, to říct nemůžu, ale samozřejmě někdy do obchodů s oblečením zajdu, zejména když hledám něco konkrétního pro určitou příležitost. Mám svůj styl, už vím, kam zajít, a obvykle najdu vždycky přesně to, co hledám a co mohu dobře kombinovat. Co se týká parfému, mám své oblíbené značky a tak jdu najisto.

Poslechněte si Sámera Issu

Už od dob SuperStar jste považovaný za jednoho z mála interpretů, který se v České republice snaží dělat černošskou muziku, R´n´B. Jak se díváte na českou R´n´B scénu, jsou na ní pro vás nějaká zajímavá jména?
Styl R´n´B byl pro mě v době po SuperStar nejvíc nosný a založil jsem na něm svůj repertoár. Chtěl jsem dělat hudbu, která je u nás teprve v plenkách, hudbu pro mladé, něco nového a svůj styl. První dvě desky jsou postaveny vyloženě na R´n´B. Teď chci rozšířit záběr, oslovit širší publikum. Trochu funky, trochu house, kombinovat styly a zaměřit se na rytmickou taneční hudbu. Záleží mi na textech, chci do své hudby dostat i pocity, nálady, to, co jsem za uplynulé období prožil. A jestli jsou u nás interpreti, kteří stojí za zmínku? Určitě, třeba Victoria nebo Dara Rolins.

Mluvilo se o tom, že v roce 2009 vydáte po nahrávkách Busted a Break the Silence svou třetí desku. S kým na ní budete dělat a v jakém stylu bude?
Moje třetí deska bude kombinací různých stylů a více autorská. Pracuji na ní s ruským producentem Yury Nikitinem, který je vynikajícím hudebním skladatelem a v minulosti spolupracoval například s ruským duem t.A.t.U. S některými novými písničkami jsem už i vystupoval a ohlas na ně byl velmi dobrý. Zájem projevila i některá rádia. Tak věřím, že si moje hudba získá další posluchače.

SámerInspirujete se, například co se oblečení a choreografie koncertů týče, nějakou zahraniční hvězdou? Existuje něco jako R´n´B móda?
Nemám žádný konkrétní vzor ani co do hudební prezentace, ani co do oblékání. Choreografie vypracováváme společně s mojí taneční skupinou a podle stylu písně a typu akce volíme i kostýmy. Určitě se dá říct, ze zahraniční zpěváci R´n´B stylu preferují určité módní prvky z celkové nabídky, takže druhotně vzniká dojem módního trendu, jakýsi street look. Ale není to pravidlem a třeba mnohé světové zpěvačky vystupují i v nákladných společenských róbách. A Justin Timberlake mnohdy i v na první pohled usedlých, elegantních oblecích nebo vestách.

Chystáte se v létě na festivaly nebo na některý z velkých koncertů? Co třeba Beyoncé na konci dubna v Praze?
Určitě bych rád některé koncerty světových hvězd viděl, ale můj pracovní program je dost nabitý a málokdy dopředu vím, jestli mi na návštěvu koncertu zbude čas. Ale  třeba na Pink jsem byl před pár lety ochoten zajet třeba až do Německa. Ve všech případech má ovšem samozřejmě přednost moje práce.

V bulváru se neustále probírá Váš vztah s modelkou Agátou Hanychovou. Tedy: v jakém jste teď stádiu?
Jsme kamarádi a víc v tom nehledejte. Nelíbí se mi, když na sebe lidé, kteří se kdysi měli rádi, hází špínu a vyhýbají se sobě obloukem. Pak z toho má  radost akorát bulvár a to je zbytečné. Zakopali jsme válečnou sekeru a doufám, že zakopaná zůstane. Ve všech ostatních případech to tak funguje, tak proč ne s Agátou?

V pátek budete jednou z tváří Axe Instinct Party v pražském klubu Mecca. Co vás s tímto projektem spojuje?
Připravujeme speciální taneční choreografii pro módní přehlídku, která proběhne v průběhu akce. To je také jeden z důvodů, proč jsem do toho šel. Je to zase něco nového, takže se docela těším. Celý projekt bude zakončen účastí na festivalu v Maďarsku.

Lákalo by vás zkusit i kariéru modela ?
O kariéře modela rozhodně neuvažuju, tohle je výjimečná akce. Prestižních událostí spojených s módou se však nebráním, ale nejradši zpívám a tancuju. (sli)

Témata: