Samsung M3510 Beat b: Big beat z Jižní Koreje


Samsung se snaží svézt na úspěšné vlně hudebně zaměřených telefonů pro mladé. Novou hudební řadou Beat vstupuje do společnosti zvučných jmen jako Walkman a XpressMusic od Sony Ericssonu a Nokie.

Už z názvu Samsung M3510 Beat b je zřejmé, že mluvíme o telefonu s hudebními geny. Jednoduchá koncepce, sladěné barvy. Klasická konstrukce útlých křivek (tenkých 9,9 mm) je velmi kvalitní, díky nízké hmotnosti se telefon ztratí v každé kapse.

Základ telefonu tvoří výborný dvoupalcový displej, který pokrývá lesklá plocha. Ta tak trochu opticky klame. Přidává totiž displeji navíc milimetry. Displej ovšem nezahálí a snaží se situaci zachránit kontrastem. Daří se, sytost barev vyniká, především pak v pastelové grafice a přechodových animacích menu.

Ovládání telefonu je svižné, stisk tlačítek zřetelný. Malý černý puntík patří jen středovému tlačítku ovládacího kurzoru, zavede vás do prohlížeče wapu místo menu telefonu. Stiskem kurzoru dolů vyvoláte služby průměrného 2MPx fotoaparátu, který se tentokrát obešel bez blesku. Pořízené momentky z mejdanů můžete rozesílat v MMS zprávách nebo jednoduše ukládat do alba. Pro nafocení příležitostných setkání s přáteli vám vnitřní paměť kolem 60 MB postačí, pro pravidelné víkendové fotoreporty se již ale bez přibalené gigabajtové microSD karty neobejdete.

Zatřes a hraj
Základem hudebního přehrávače je kvalitní zvuk a dobrá ovladatelnost. Rozdíl hudební edice Beat od ostatních modelů značky je znát zejména v čistém a dynamickém zvuku. Výsledný zvuk ovlivníte také nastavením ekvalizéru a výběrem vhodných sluchátek. Ta špuntová, v balení hned vedle samotného telefonu, hrají překvapivě dobře, stejně jako hlasitý reproduktor, který nemá problém ozvučit i menší místnost.

K telefonu připojíte snad všechna sluchátka, kabelová skrze 3,5mm konektor, bezdrátová pomocí bluetooth A2DP. Sluchátka jsou důležitá také pro FM rádio, které nabízí i službu RDS nebo online funkci Shazam pro rozpoznání interpreta a songu. Přehrávač nabízí standardní práci s playlisty a řazení podle interpreta, žánru, alba nebo skladatele. Podporuje také zobrazení ID3 popisků i s obrázkem přebalu alba. Pokud vám hudba dělá společnost při usínání, určitě oceníte nastavení času pro vypnutí přehrávače. Průměrná aktivita telefonu vyčerpá baterii asi po čtyřech dnech, hudební přehrávač to zvládne do 20 hodin.

Díky polohovému senzoru umí Samsung Beat rozpoznat pohyby, které slouží téměř výhradně pro ovládání přehrávače. Stiskněte tlačítko na pravé straně a pohybem nahoru a dolů zastavíte nebo spustíte přehrávaní, pohybem do stran pak přepínáte mezi skladbami. Zpočátku budete zřejmě pro legraci kamarádům a kolegům, nicméně jakmile jednou styl „třesivého“ ovládání pochytíte, zalíbí se vám. Poklepáním prsty na displej taktéž pozastavíte a spustíte přehrávání. Navíc, pokud vám někdo volá a vy hovor nemůžete přijmout, stačí telefon otočit displejem dolů a vyzvánění se ztlumí. Vlastnosti polohového senzoru demonstrují také tři jednoduché hry, za zmínku stojí kostky a Beatbox. Naopak funkce jako budík, kalendář nebo úkoly dokáží rozpohybovat zase vás.

Samsung M3510 Beat bje telefon určený výhradně pro mládež. Hravý design telefonu se přenáší do hravého prostředí telefonu, které vám umožní upravovat k obrazu svému profily, témata displeje, melodie zpráv nebo vyzvánění. Originální je také ovládání pohybem a propracovaný hudební přehrávač.