Sázavafest se stěhuje do Benešova a bude mít šest scén

Redakce

Letošní Sázavafest (4. – 7. 8. 2011) se stěhuje z Kácova do nového areálu Zelený ostrov v Benešově, kde nabídne šest scén. Dvě z nich budou v zastřešených halách pro 5000 lidí.

Na akci se letos představí přes 120 kapel, mezi headlinery patří britští Hurts, Kosheen, Jazzanova, Alphaville a The Subways. Parkovné na odstavném parkovišti bude stát 150 korun na celou dobu festivalu, stanové městečko vyjde na 200 Kč na osobu. K dispozici tam budou i sprchy, obchod se základními potravinami a drogerií.

"Jednou z festivalových novinek bude účinkování slovenské zpěvačky Jany Kirschner, což bude její první vystoupení po mateřské dovolené a jediný potvrzený koncert v České republice," řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar.
Dále na Sázavafestu zahrají Chinaski, Nightwork, Mandrage, Tomáš Klus, Toxique, Rybičky 48, J.A.R. nebo Monkey Business. Společný koncert v Benešově absolvují také Dara Rolins s Danem Bártou. Stejně jako loni se na Sázavafestu představí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, tentokrát se slovenskou skupinou Cigánski Diabli.

Předprodej vstupenek byl zahájen 1. prosince 2010 a zatím se podle pořadatelů podařilo prodat přes 5000 lístků. Od 1. května je cena jedné vstupenky 900 Kč plus poplatky. (sli)