Seal složil poctu soulu


Sealovi se odjakživa přezdívá „soulový“ zpěvák. Možná, aby dostál těmto slovům, a možná taky vůbec ne, nahrál album plné předělávek slavných hitů. Jak jinak než oděné v novém, ještě soulovějším, hávu? Pozor, silně nakažlivé!

Sealův notoricky známý, sametově zbarvený hlas nedává posluchači ihned najevo, aby si všiml, že album je plné předělávek. Tedy, že v podstatě nevymyslel nic nového. Ale zdání klame. Staré, větší či menší hity jsou oblečené do nového outfitu a působí, věřte nebo ne, ležérním dojmem. A v žádném případě neprovokují vkus konzervativních jedinců. Ve spolupráci s legendárním producentem Davidem Fosterem tak vzniklo jedenáct jedinečných a podmanivých písní. Songy tak akorát vhodné, aby prosvětlily svou něžnou melancholií sychravé a temné podzimní večery.

Kdekdo by mohl Seala obviňovat z prospěchářství. Rok po veleúspěšném albu System vydává, téměř na jistotu, album plné coververzí osvědčených hitů. Za léta své tvůrčí existence má však natolik pevné postavení na hudebním trhu, že ani bezostyšné přiživování se na dávné slávě, dnes již maličko zašlých „fláků“, by pro jeho rozpočet nemělo znamenat významné přilepšení.

Poslechněte si, jak zní Sealova A Change Is Gonna Come

Po náročném roce plném prezentování minulé desky, koncertů a přebírání ocenění za loňské album, si Seal v podstatě vydal soulové album pro radost. Jak jinak vysvětlit, že převzal do svého repertoáru zlaté kousky soulového hudby (např: It’s a Man’s Man’s Man’s World Jamese Browna nebo úvodní A Change Is Gonna Come od Sama Cookea). Hity, které nemají sebemenší chybičku, se objevují na soulovém výběru s prozaickým názvem Soul. Takovým počinům se říká „pocta oblíbenému hudebnímu žánru“. A nutno podotknout, že se obešla bez kýče!

Seal: Soul
Datum vydání: 10. 11. 2008,  délka 41:13 (nemusí se shodovat s oficiálním vydáním)
Skladby: A Change Is Gonna Come, I Can’t Stand the Rain, It’s a Man’s Man’s Man’s World, Knock on Wood, I’ve Been Loving You Too Long, Here I Am (Come and Take Me), If You Don’t Know Me by Now, It’s Alright, I’m Still in Love with You, Free, People Get Ready

Témata: