Sedm potravin, které vás zbaví tuku na břiše

Redakce

Máte zdravotní potíže nebo vás trápí pneumatika kolem břicha? Zaměřte se na svůj jídelníček a možná se konečně budete cítit lépe a dokonce i zhubnete. Které potraviny patří mezi ty nejlepší pomocníky v boji s mišeliny?

  1. Ovoce a zelenina – Všechny druhy ovoce i zeleniny jsou bohaté na živiny, vlákninu a vitamíny, které bojují proti chronickým zánětům. Ujistěte se tedy, že jíte jejich dostatečné množství každý den, protože se budete cítit lépe. Některé druhy jsou však silnější než ty ostatní. Jezte hlavně jablka, ananas, papáju, brokolici, žampiony a špenát.
  2. Zelený čaj – Skvělý nápoj, pokud chcete zmenšit svůj pas, ale i pokud trpíte záněty. Flavonoidy, které jsou v čaji obsaženy, mají přirozené protizánětlivé vlastnosti. A sloučenina EGCG, která se v čaji vyskytuje, prý pomáhá snížit množství tělesného tuku v těle.
  3. Mononenasycené tuky – Tyto tuky jsou zdravé pro naše srdce a udržují zdravou hladinu cholesterolu v těle. Snižují však také výskyt zánětu. Najdete je třeba v olivovém oleji a taky v mandlích.
  4. Omega-3 mastné kyseliny – Výzkum ukázal, že dieta s vysokým podílem omega-3 mastných kyselin a nízkým procentem omega-6 mastných kyselin snižuje množství zánětů v těle. Omega-3 mastné kyseliny naleznete ve vlašských ořechách, lněném semínku a rybách.
  5. Koření – Některé koření je velmi prospěšné pro naše tělo. Mezi ty nej patří třeba česnek, kurkuma, skořice, zázvor a chilli papričky. Mají silné schopnosti snížit zánět, proto se je snažte co nejčastěji přidávat do jídla.
  6. Voda – Pokud nechcete trpět záněty, musíte své tělo neustále hydratovat. Nejlepším způsobem (a také nejjednodušším a nejlevnějším) je voda, protože vyplaví toxiny z těla.
  7. Celozrnné výrobky – Celozrnné výrobky jsou bohaté na vlákninu a udržují v těle normální hladinu inzulínu. Vysoký obsah vitamínu B, který je zde obsažen, přispívá ke snížení zánětu v těle.

6 kosmetických tipů na léto: Na co použít brambory a na co vazelínu (ne, tam ne)

Tipy pro cvičení v letním pařáku aneb jak se neusmažit: Investujte do kvalitního oblečení