Šéfujte vlastnímu rádiu ve hře Radio Tycoon

Redakce

Říkáte si, jaké to asi je, když někdo pracuje v rádiu? Chtěli byste si zkusit odmoderovat zpravodajský blok, vybrat hudbu, vymyslet program? Zkuste si to alespoň nanečisto – ve hře Radio Tycoon. Hrát ji můžete na Facebooku anebo na telefonu s Androidem.

Jak taková hra Radio Tycoon funguje? Od základů si zbudujete radiovou stanici, od designu studia po všechny funkce stanice.

Musíte mít anténu, mikrofony, ale také nýbytek, občestvení pro moderátory a personál. Nejdříve vysíláte z garáže, jako zaměstnance přijímáte facebookové kamarády, nakupujete mixážní pulty, reklamu i pizzu pro moderátory, pouštíte hudbu, nakupujete reklamu a nakonec se stěhujete do lepších prostor.

Radio Tycoon funguje v české i dalších pěti jazykových verzích v reálném čase, tedy i když hru právě nehrajete. Pokud všechno klape, rádio vysílá a reklamy běží, a když hru po čase zapnete,  může vás překvapit pokles posluchačů a nižší výnosy z reklamy, protože personál byl unavený a nepracoval. V tom případě mu musíte koupit kafe, energy drinky a zapnout hudbu.

Hru, kterou spolu s Lagardere Active vyvinula společnost Inmite, si už vyzkoušelo před 11 tisíc lidí. Vy si ji můžete otestovat tady. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit