Šéfujte vlastnímu rádiu ve hře Radio Tycoon

Redakce

Říkáte si, jaké to asi je, když někdo pracuje v rádiu? Chtěli byste si zkusit odmoderovat zpravodajský blok, vybrat hudbu, vymyslet program? Zkuste si to alespoň nanečisto – ve hře Radio Tycoon. Hrát ji můžete na Facebooku anebo na telefonu s Androidem.

Jak taková hra Radio Tycoon funguje? Od základů si zbudujete radiovou stanici, od designu studia po všechny funkce stanice.

Musíte mít anténu, mikrofony, ale také nýbytek, občestvení pro moderátory a personál. Nejdříve vysíláte z garáže, jako zaměstnance přijímáte facebookové kamarády, nakupujete mixážní pulty, reklamu i pizzu pro moderátory, pouštíte hudbu, nakupujete reklamu a nakonec se stěhujete do lepších prostor.

Radio Tycoon funguje v české i dalších pěti jazykových verzích v reálném čase, tedy i když hru právě nehrajete. Pokud všechno klape, rádio vysílá a reklamy běží, a když hru po čase zapnete,  může vás překvapit pokles posluchačů a nižší výnosy z reklamy, protože personál byl unavený a nepracoval. V tom případě mu musíte koupit kafe, energy drinky a zapnout hudbu.

Hru, kterou spolu s Lagardere Active vyvinula společnost Inmite, si už vyzkoušelo před 11 tisíc lidí. Vy si ji můžete otestovat tady. (sli)