Selah Sue a Achive dorazí na Rock for Churchill 2015

Redakce

Festival Rock for Churchill zveřejnil další dvě zahraniční jména z programu letošního ročníku. Do Vroutku přijede belgická zpěvačka Selah Sue (která je dokonalá, jak jsme zjistili loni v Roxy) a triphopoví Archive. Oba účinkující představí ve Vroutku nová alba. Archive vydali Restriction v lednu 2015, dlouho očekávaná studiová dvojka Selah Sue vyjde 30. března pod názvem Reason. „Je to rovnice s mnoha proměnnými“, říká o ní zpěvačka. Deska se nahrávala ve studiích v Belgii, Londýně, na Jamajce a v Los Angeles. O produkci se postarali Dane Robin Hannibal (Little Dragon, Kendrick Lamar) a Ludwig Göransson

Londýnský hudební kolektiv Archive je na vrcholu své nesmírně plodné kariéry. V květnu 2014 vydali ambiciózní projekt Axiom, album, které sloužilo jako základ pro stejnojmenný film. Ten se promítal v kinech a na filmových festivalech, ze kterých si odvezl hned několik cen. Letos 12. ledna pak spatřilo světlo světa jubilejní desáté studiové album Restriction. Na nové desce pracovali zakládající členové Darius Keeler a Danny Griffiths opět s několika zpěváky, kteří vystupují s Archive i naživo.

Rock for Churchill proběhne tradičně poslední prázdninový víkend 28. a 29. srpna v severočeském Vroutku. Pořadatelé již dříve zveřejnili Asian Dub Foundation, Royal Republic, Looptroop Rockers, Babylon Circus, Submotion Orchestra, Tata Bojs, Horkýže Slíže a další. Dvoudenní vstupenky na festival pořídíte v současnosti za 700 Kč. (red)