Seriál Koule.cz Extrémní modifikace: Pokračujeme s Ještěřím mužem

Redakce

Je označován jako jeden z průkopníků extrémních modifikací a patří určitě mezi nejproslavenější modifikované lidi. O kom je řeč? No přece o ještěřím muži.

Jestli se o někom dá říct, že zasvětil svůj život tělesným modifikacím, pak je to právě Eric Sprague alias Ještěří muž. Bodytuningu se věnuje už více než 20 let a je to na něm vidět. 

Jeho přezdívka samozřejmě vychází z jeho vzhledu, který postupně upravoval tak, aby byl co nejpodobnější ještěru. Po celém těle má vytetované šupiny, několik tunelů (tzn. roztažených piercingů), do kůže nad obořím si nechal vpravit silikonové implantáty a je jedním z prvních lidí, kteří mají tzv. split jazyka (podélné rozříznutí jazyka na dvě části od špičky ke kořenu).

Mnozí lidé tvrdí, že je to právě Ještěří muž, kdo se zasloužil o jeho masovější rozšíření (ano, někoho s touto modifikací lze potkat i u nás), protože se často objevuje v médiích. Aby byla jeho podobnost s plazy ještě větší, nechal si zbrousit zuby do špičata.

Eric studoval filosofii a nebyl daleko od titulu, ale rozhodl se studia zanechat a věnovat se naplno své umělecké kariéře. Několik let psal sloupky do magazínu o bodymodifikacích, později je vydal jako knihu.

V současné době cestuje po celém světě s novodobým cirkusem, kde předvádí nejrůznější kousky. Od výstupů, během nichž si na tunely v uších věsí třeba sud s pivem a zvedá jej, přes polykání mečů až po závěsy na háky.

Taky má svoji vlastní kapelu Lizard Skynyrd. Jeho voskovou repliku je možné „potkat“ v Ripleyho muzeu v New Yorku. 

Seriál Koule.cz Extrémní modifikace: Začínáme Ďáblem z Kolumbie

Seriál Koule.cz Extrémní modifikace: Pokračujeme s Redem Skullem