Serj Tankian předvede v Praze v říjnu harakiri

Redakce

Zpěvák, básník, autor, aktivista a skladatel Serj Tankian přijede 24. října 2012 v rámci Harakiri World Tour do Velkého sálu pražské Lucerny. Lístky stojí 900 Kč plus poplatky a v předprodeji budou od 19. července.

Harakiri je název nového Serjova alba, které vyšlo 9. července.

Serj, někdejší člen kapely System Of A Down, si produkoval všechna sólová alba sám – první Elect the Dead z roku 2007,druhé Imperfect Harmonies i novou desku Harakiri – ve svém domácím studio v Los Angeles.

Poslechněte si v YouRadiu System Of A Down

Na cédéčku, které muzikant částečně skládal na iPadu, se objeví i Serjovi spoluhráči z doprovodné kapely The F.C.C.Dan Monti hraje na kytaru, Mario Pagliarulo na basovou kytaru a Troy Zeigler na bicí. Dan Monti také pomáhal s mícháním a plnil společně se Serjem povinnosti zvukového inženýra. 

“Nová deska se naprosto liší od všeho, co jsem kdy natočil. Je to mnohem větší jízda a víc punk s vlivy gotické hudby a elektroniky osmdesátých let, od těžkého rocku k velkým melodickým písničkám. Textově se album dotýká osobních, politických a filozofických témat. Je tam duchovno, humor a láska," říká zpěvák. (sli)