ŠEST dechberoucích ostrovů světa, které si zamilujete

Redakce

Když se řekne slovo ostrov, co si pod ním představíte? My si představujeme nádherné místo, písečné pláže, čisté moře a hlavně klid. Pojďme se podívat na ty nejkrásnější.

  • Santorini, Řecko. Santorini patří mezi naše oblíbená místa, protože je doslova magickým místem, které nejde nemilovat. Všechny domečky, villy a resorty na ostrově jsou bílé a mezi nimi září azurové bazénky nebo modré kopulovité střechy. Domečky jsou postaveny na skále, ze které máte výhled na moře a okolní ostrovy.
  • Bali, Indonésie. Z indonéského ostrova Bali budete doslova nadšeni. Nejen, že je zde úžasná příroda, která se pyšní krásnými horami, rýžovými poli, mořským pobřežím a příjemným klimatem, ale je zde také zajímavá exotická fauna, fantastické sopky a další skvělé věci, které si zamilujete.
  • Korfu, Řecko. Řecký ostrov Korfu nazývaný také jako zelená perla Jónského moře leží jen kousek od západního pobřeží kontinentálního Řecka. Najdete zde nádherné pláže, omývané Jónským mořem, plným nádherných mořských živočichů a krás. Cvrlikající cikády, háje plné olivovníků, úžasná vůně a vynikající řecké speciality, to je Korfu.
  • Hamilton Island, Austrálie. Hamilton Island se nachází v samém srdci Whitsundays a je jedním ze sedmdesáti čtyř tropických ostrovů, které leží mezi pobřežím Queensland a Velkým bariérovým útesem. Je to místo, kde zažijete vše. Uvidíte idylické korálové pláže, azurové moře a exotické prostředí.
  • Laucala Island, Fidži. Laucala je jeden z trojice malých ostrovů, které leží na východ od Thurston Point na ostrově Taveuni, Fidži. Exkluzivní Laucala resort si zamilujete, protože to je něco úplně jiného. Je dokonalým místem pro útěk od všedního života. Kouzelné pláže, netknutá příroda a velmi milí lidé.
  • Maui, Havaj Havajský ostrov Maui je místem pro opravdové milovníky přírody. Éterické bambusové lesy, vodopády v národním parku Haleakala, azurové moře a bílé písečné pláže. Pokud budete znuděni poleháváním na pláži, tak si můžete jít zasurfovat nebo se jít potápět.

Turistika v zahraničí: Kde si ji nejvíc užijete?

5 nejkrásnějších jeskyní, které musíte vidět, než zemřete