Šest jednoduchých tipů, jak zlepšit své zdraví v roce 2017

Redakce

Silvestr už máme za sebou a je tu nový rok, což otevírá dveře novým možnostem a novým cílům, které třeba budeme chtít letos splnit. Pokud byste chtěli letos konečně správně a zdravě jíst, tak to neznamená, že musíte hned všechno změnit. Někdy totiž stačí pár jednoduchých změn a i tyto malé krůčky povedou k mnoha zlepšením.

  1. Řekněte si dobré ráno s citrónovou vodou

Citrónová voda se tak snadno připravuje a přitom tolik znamená, má totiž hned několik zdravotních výhod. Je jednoduché vzbudit se a vymačkat si půlku citronu do velké sklenice s vlažnou vodou. Směs pomáhá zlepšit vaši imunitu a trávení, protože obsahuje vitamín C. Mnoho lidí má navíc po probuzení pocit dehydratace a únavy, takže voda s citrónem je snadný způsob, jak se rychle probrat a cítit se skvěle.

  1. Udělejte si v lednici řád

Když máte hlad, tak většinou hledáte něco rychle a takový výběr není v závěru úplně nejdravější. Zkuste si tedy trochu upravit ledničku a dejte si dopředu ty zdravější potraviny a ty horší zastrčte dozadu. Když si hezky do misky vyskládáte zeleninu, která na vás bude hned po otevření koukat, tak je jasné, že sáhnete po ní. Navíc takhle alespoň zkontrolujete zásoby a můžete vyházet ty ne úplně zdravé věci.

  1. Hýbejte se

Pokud máte sedavé zaměstnání a sedíte několik hodin na zadku, tak to pro vaše zdraví nevěstí nic dobrého. Je dokonce dokázáno, že to má velmi negativní účinky na tělo a také zdraví. Můžete si v kanceláři na chvilku zacvičit a nemusíte se bát, že byste se u toho nějak extra zapotili. Zkuste třeba dřepy, které se dají dělat snad kdekoli, plank nebo místo jízdy výtahem si vyjděte schody.

  1. Zvyšte výkon mozku pomocí čokolády

Zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda, že? Výzkum však ukazuje, že opravdu můžete zvýšit výkon svého mozku pomocí tmavé čokolády. Je to díky klíčovým komponentům, které čokoláda obsahuje. Budete se cítit šťastnější a dokonce budete výkonnější. Konzumujte však čokoládu, která není slazená, protože má méně kalorií a koncentrovanější dávku flavanolu.

  1. Dopřejte si masáž

Vzdejte se stresu a odpočiňte si, po tom loňském roce si to přece zasloužíte. Léčba dotekem je vlastně stejně to nejlepší, protože se budete cítit hýčkaní. Masáž nemusí trvat ani hodinku, věřte nám, že stačí klidně i patnáct minut a budete se cítit božsky.

  1. Najděte si parťáka

Najít si parťáka, který bude také chtít zlepšit své zdraví, je to nejlepší, co můžete udělat. Budete se společně motivovat a podporovat, což je velmi důležité. Sdílejte své cíle s ostatními a ukažte, co děláte proto, abyste jich dosáhli.

17 fází, kterými procházíme, když přestáváme kouřit aneb ať žijí předsevzetí

Toužíte po krásných, dlouhých a pevných vlasech? Zde je šest rad, jak toho dosáhnout