Sestry Las Ketchup mají v krvi tanec, kečup a popěvek Aserejé


Máte rádi kečup? A pamatujete si, jak frčel song o kečupu v parných letních dnech roku 2002? Popěvek Aserejé si zpíval celý svět, kroutil boky a tančil jednoduchý taneček tří sester ze španělské Cordóby. Jejich otec je slavný španělský flamenco kytarista El Tomate, proto si holky říkají Las Ketchup.

Tři temperamentní Španělky vypustily do věta fenomén, jaký měla předtím na svědomí snad jen Makarena. Celý svět tančil to léto taneček nazvaný The Ketchup Dance z písničky Aserejé. Všichni třepotali rukama do rytmu s širokými úsměvy na rtech. Bylo „překečupováno“.

Poslechněte si hit Aserejé od Las Ketchup

http://www.youtube.com/watch?v=XubVpeq4E20

Španělštinou do světa neprorazíš
Spousta španělských umělců neprorazí hranice své země z jednoho prostého důvodu: jsou moc pohodlní nebo hrdí na to, aby se naučili cizí jazyk. V tomto případě angličtinu. Las Ketchup mají ale všech pět pohromadě. Hit začal okupovat hitparády nejen ve své originální verzi jako Aserejé, ale také v anglické, lépe řečeno ve španělsko-anglické verzi jako The Ketchup Song. Rozdíl mnohdy ani nebyl k rozpoznání. Sestry si na anglické výslovnosti moc záležet nedaly, ale málokomu to vadilo. Aserejé se pařilo nejen v uzavřených diskotékách, ale i v přímořských letoviscích pod širým nebem, a hit zatím pomalu stoupal v desítkách hitparád k vrcholu. Ve Švédsku byl singl platinový čtyřikrát, v Belgii pětkrát a v Norsku dokonce šestinásobně. Kromě toho pokořil vrchol 26 hitparád po celém světě. Bodoval třeba i v Kanadě, Kolumbii i ve Velké Británii, prostě všude. Svět se zahltil svěžím kečupem.

Poslechněte si španělsko-anglickou verzi hitu Aserejé nazvanou The Ketchup Song

Las Ketchup mají kečup snad i místo krve
Las Ketchup mezi sebe v roce 2006 vzaly i čtvrtou ze sester, které se šílenství kolem hitu Aserejé vyhnulo. A jak to mají holky s kečupem doopravdy? Skutečně jsou to sestry a jejich kapela dostala název podle otce, který si říká El Tomate a ve Španělsku je slavným kytaristou. Ostatně první deska, ze které pochází i hit Aserejé, se jmenuje Las hijas del Tomate (v překladu to znamená dcery El Tomata). I proto dala anglická distribuce nejslavnějšímu singlu skupiny název The Ketchup Song. Aby toho kečupu nebylo málo, poslední deska „kečupových holek“ se jmenuje Bloodymary. Asi to nebude náhoda.

Las Ketchup: Aserejé (The Ketchup Song)
Datum vydání:
29. července 2002
Deska: Hijas del Tomate

Témata:,