Sex Drive naráží na výmoly. Tahle cesta moc nepobaví

Stefan-Titka

A je to tu zas. Další komedie o sexuální iniciaci neprůbojného panice, který se rozhodne se svým nepopulárním stavem konečně něco udělat. Ve filmu Sex Drive se vydá přes půl Ameriky, a tak by divák čekal, že po cestě bude dost času na nějakou tu legraci. Bohužel, ne vždy se to daří. "Výmolů“, na které tvůrci najedou, je poměrně dost.

Ian (Josh Zuckerman), hlavní hrdina snímku Seana Anderse Sex Drive, je typickým teenagerem ve spárech internetu. Po nocích chatuje s virtuální kráskou „Ms_Tasty“, kterou ohromuje slovy o svém svalnatém těle a náročných fotbalových zápasech. Ve skutečnosti je ale Ian střízlík s propadlým hrudníkem a nízkým sebevědomím, jež přiživuje i tím, že se v práci, kterou nesnáší, obléká do kostýmu obří koblihy. Ale jeho virtuální kráska jednoho večera učiní nabídku, která se neodmítá: „Když přijedeš, můžeš všechno.“ Ian chvíli sice váhá, ale pak vyráží ve „vypůjčeném“ bratrově autě za svým štěstím. Společnost na cestě mu dělá nejlepší přítel Lance (Clark Duke) a tajná Ianova láska Felicia (Amanda Crew), která je ale bohužel pro Iana zamilovaná do Lance.

Jen sympatičtí herci film neutáhnou
Už z lehkého nástinu děje vám musí být jasné, jak to celé dopadne. Ještě než se ale k happy endu dostaneme, čeká na nás Sex Drive se vším všudy: peprné epizodky na sebe nenechají dlouho čekat, film na nich totiž stojí. Míra zábavnosti jednotlivých eskapád našich hrdinů je však hodně kolísavá. Chvílemi filmem probleskne něco, co by se dalo s trochou dobré vůle nazvat „svěžím závanem“ v jinak už hodně vyčpělém žánru. Ale vzápětí film uvízne v nástrahách hrubozrnných a vysloveně blbých vtípků. Kdy konečně tvůrci pochopí, že dědek, kterému z trenýrek vyčnívají varlata, neznamená automaticky legraci? Nemluvě o penisech strkaných skrz záchodové kóje.

Podívejte se na ukázky z filmu Sex Drive

Je to škoda už z toho důvodu, že pár dobrých nápadů film má – třeba pohled do amišské komunity, užívající si privátní koncert kapely Fall Out Boy ve stodole, nebo Setha Greena coby sarkastického příslušníka této ortodoxní komunity. Vůbec všichni herci jsou sympatičtí a typově dobře obsazení, ale bohužel jen oni film neudělají (i když třeba psychotický bratr hlavního hrdiny v podání Jamese Marsdena je hodně povedený).

Sex Drive není úplný průšvih, párkrát se třeba i zasmějete, ale znovu už se asi na tenhle road trip nevydáte.

Sex Drive
USA, 2008,  české titulky.
Režie: Sean Anders

Hrají:
Josh Zuckerman, Amanda Crew, Clark Duke, James Marsden, Seth Green, Fall Out Boy  a další.
Premiéra v ČR: 19. března 2009