Showcase festival Nouvelle Prague bude opět v listopadu. Přijede host z Indie

Redakce

Hudební showcase festival Nouvelle Prague – oceněný jako nejlepší akce svého druhu v Evropě –  vstupuje do třetí roku svého trvání.  Letos se uskuteční 6. – 7. 11. v prostorých pivovaru Staropramen na pražském Smíchově. I v rámci letošního ročníku proběhne:

  • konference formou diskusních panelů s předními odborníky
  • vyhlášení hudebních cen Nouvelle Prague 2015
  • festivalová část (české i zahraniční kapely)

 
V současné době pracuje tým festivalu na konkrétní podobě letošního programu (koukněte, co bylo nejzajímavější loni), během zimy uzavřel spolupráci s indickým festivalem Mood Indigo Livewire. Ten vznikl v roce 1971 jako studentský festival na Indickém technologickém institutu v Bombaji, během let však vyrostl v největší kulturní akciv Asii a účastní se ho umělci z několika asijských zemí. Hudební část probíhá formou několika kolové soutěže, velkolepé finále pak probíhá v prosinci v Bombaji. Návštěvníci letošního Nouvelle Prague budou mít tak příležitost na vlastní oči vidět vítěze – kapelu Kraken z Dillí. Její skladba Dance Jane Dance je tady:

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/163880021″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Loni to na Nouvelle Prague vypadalo takhle