Signal, festival světla se blíží: Prahu rozsvítí ti, kteří zářili nad Sydney

Redakce

Svůj program dnes zveřejnil festival světla Signal, který proběhne v ulicích Prahy od 16. do 19. října 2014 vždy od 19 hodin. Hlavní atrakcí budou čtyři velkoformátové videomappingové projekce a více než 20 světelných instalací v ulicích, parcích a na náměstích i na řece Vltavě.

Signal se blíží!

Festivalu se účastní i videomappingoví mágové The Electric Canvas z Austrálie, kteří rozsvítili i slavnou budovu opery v Sydney. V Praze se postarají o světelný kabát Městské knihovny. Americká umělkyně Jen Lewin s interaktivní instalací The Pool zavítá na na louku u Hergetovy cihelny, kde představí stovky propojených světelných stupínků. Pohybem po tomto poli mohou návštěvníci společně ovlivňovat barevnost a změnu uspořádání světla v prostoru.

Pro festival připravují svá díla také výtvarníci Petr Nikl (uprostřed dvora taneční konzervatoře představí světelnou vodní instalaci) nebo David Černý se sochařským překvapením. Mladá česká umělkyně Gabriela Prochazka vypustí do Vltavy světelného Krakena.

Bez světel nezůstane ani kostel sv. Ludmily na náměstí Míru, kam po loňském úspěchu videomappingu od českého uskupení The Macula zavítají experimentátoři z Barcelony Onion Lab. Všechen pouliční mapping je pro návštěvníky zdarma. Na plány světelné show se podívejte v galerii pod rychlovkou. (red)