Silvestrovská párty ve stylu Karlík a továrna na čokoládu. Jak na to?

Redakce

Chystáte se vzít letos oslavy příchodu nového roku do svých rukou? Připravte si pro své přátele něco jedinečného a nezapomenutelného. Nejvíce oblíbené bývají párty na zajímavé téma. Čím divočejší, tím lepší. Inspiraci jsme našli u mistra Tima Burtona a jeho filmového zpracování knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu.

Pohádka pro děti i dospělé Karlík a továrna na čokoládu je ideální volbou. Díky režii Tima Burtona je natolik fantaskní, že má každý dostatečný prostor pro tvorbu kostýmu i dekorací. Navíc je to téma, které zná téměř každý.

Barvy

Jedinečnou atmosféru vykouzlíte jedině pomocí originální výzdoby. Na začátku si stanovte základní barvy, které budou výzdobu vést celým prostorem. V případě Karlíka a továrny na čokoládu je to jednoznačně fialová a žlutá. K těmto dvěma barvám pak můžete dle libosti přidat i ostatní barvy v sytých odstínech. Čokoládová továrna výraznými barvami jen hýřila.

Výzdoba – základ všeho

Kromě klasických komfet, frkaček a girland nachystejte i něco originálního a tematického. Do barevných květináčů s hlínou zapíchejte namísto květin obří lízátka.  Do volných prostor pověste závěsy z marschmelounů navlečených na niti. V jedné místnosti můžete udělat balónkový strop. Bomba s heliem se dá už běžně objednat v každém párty obchodě. Další fantastické místo plné zábavy zase uděláte s přístrojem na tvorbu bublin.

Vodopád, který čechrá čokoládu

Na této párty bude jednoznačně nejvíc sladkostí. Originalitě při servírování se meze nekladou. Čokoládu podávejte v tekuté formě stejně jako v továrně, kde protékala obrovským řečištěm. Na vaši silvestrovskou oslavu bude snad stačit tzv. nápojová fontána. Jednoduše do ní rozpusťte čokoládu Carla, určenou do čokoládových fontán, která se nemusí dodatečně ředit. I Willi Wonka přece říká, že čokoládu nejlépe promíchá pořádný vodopád. Dalším neobvyklým dezertem jsou jablka namočená v karamelu, obarvené potravinářskými barvivy do divokých odstínů. Vyzkoušet můžete i smaženou zmrzlinu, podle hesla Williho Wonky: „Horká zmrzlina pro studené dny!“.

Letět až do vesmíru a ještě výš

Co jiného podávat na této párty k pití než Fizzy lifting drinks. Tato vychytávka sice v Burtonově filmové verzi není, ale znalci knížky i prvního filmového zpracování budou jistě nadšeni. Ostatním můžete příběh převyprávět. Zázračný Fizzy lifting drink po vypití způsobí levitaci. Jednoduše začnete lítat. Abyste ale neodletěli až do vesmíru, jak už se nejednomu umpa-lumpovi přihodilo, musíte začít včas říhat. Jedině pořádné odříhnutí vás totiž bezpečně dopraví opět zpátky na zem. V původní verzi filmu se Karlík s dědečkem takto vznáší ve vzduchovém tunelu plném bublin. Doporučujeme proto umístit několik lahví poblíž bublinového přístroje. Příprava je jednoduchá, do lahví opatřených polepkami Fizzy ligting drinks stačí nalít tu nejperlivější limonádu, jakou znáte.

Vsaďte se, že nejvíc přijde umpa-lumpů

Samozřejmě je mnoho variant, za koho se na čokoládovou párty převléct. Nejvýraznější kostým má samotný pan velkotovárník Willi Wonka, ale umpa-lumpové jsou prostě nejzábavnější. Trpasličí kmen umpa-lumpů chodí oblečen do červeného overalu a vlasy jim trčí nahoru do podivného zahnutého ohonu. Nejraději zpívají, tančí a jedí kakaové boby. Také se můžete nafouknout do podoby tlusté Fialky, nebo potrénovat německý akcent a proměnit se na večer za Augusta Gdoule.

8 věcí, které nedělejte na Silvestra: Neberete drogy, nesexujte a nezvracejte na šéfa

Nejlepší songy na Silvestra najdete zde

Témata: