Simple Minds přivezli do Prahy lasery a svou historii

Redakce

Pětatřicet let od svého založení včera večer oslavila s českými fanoušky skotská kapela Simple Minds. Na dvouapůlhodinovém koncertu, který je součástí velkého turné, zahrála skladby mapujících její úspěšnou kariéru. Malou sportovní halu na holešovickém Výstavišti sice zaplnila zhruba jen z poloviny, své příznivce ale nadchla. Na konci koncertu se dočkali čtyř přídavků, mimo jiné i Sanctify Yourself nebo Ghost Dancing.

7 hitů, kvůli kterým vyrazit na koncert
Poslechněte si Simple Minds v Youradiu

Sami sobě předkapelou nastoupili Simple Minds na pódium přesně v osm hodin večer, kdy měl koncert začít, a začali naplno hrát. V poutavé laserové show pak provázeli svými největšími hity, s nimiž na přelomu 80. a 90. let kralovali hitparádám, i novějšími skladbami. "Jsme rádi, že jsme přijeli za vámi do tak krásného města, jako je Praha," řekl zpěvák Jim Kerr hned na začátku koncertu.

Linii koncertu tvořily hity z loňského alba Celebrate, například hned v úvodu Broken Glass Park a Waterfront. Nechyběl ani hit Once Upon a Time ze sedmého studiového alba z roku 1985 či skladba Let There Be Love. Ve druhé části, kterou svým vokálem uvedla zpěvačka kapely, zazněly skladby jako She’s a River, The American nebo Love Song. Koncert vrcholil s notoricky známou písní Don’t You z poloviny 80. let, která za neustálého Kerrova povzbuzování roztleskala a rozezpívala publikum. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=CdqoNKCCt7A