Simple Plan – co jiného než večírek

Jana-Moravcova

Melodický pop-punk-rock, vlezlé balady, povedené singly a fantastický part Natashy Bedingfield. Tahle čtveřice charakterizuje čtvrtou studiovou desku Kanaďanů Simple Plan. Nějaké převraty ale nečekejte, album Get Your Heart On! na cenu za originalitu a přínos hudbě neaspiruje.

Simple Plan nejsou kapelou, která by za svou tvorbu očekávala vstupenku do síně slávy, vždyť jejich hlavní devizou je schopnost pobavit širé davy. Jednou si berou na pomoc natvrdlý pop-punk pro emo holky do šestnácti let, podruhé… vlastně takřka úplně to samé, a koneckonců to tak bylo i potřetí. Ani na čtvrtý pokus se hoši z Montrealu nehrnou jiným směrem a rozjetou mašinérii krmí další zábavovou palbou. V hlavní roli zanícení balady, pop-punkové vypalovačky a poprocková melodika.

Skvělá Natasha B.
Už s prvním singlem Can‘t Keep My Hands of You dali pánové ze Simple Plan najevo, že bavit publikum je jejich denodenní chleba; nenáročná punkrocková vypalovačka s melodickými slokami a snadno zapamatovatelným chytlavým refrénem byla trefou do černého.

Jako správně vybraný předskokan rozehřála nejen skalní fanoušky, ale především ukázala, jak bude novinka znít. Simple Plan, když už nic jiného, nachystali melodické album vybavené prvotřídními (i když značně zpopovatělými) singly. Po již zmíněném Can‘t Keep My Hands of You se do světa vydal Jet Leg. Za něj se nemusí stydět nejen Simple Plan, ale ani Natasha Bedingfield, která v anglické verzi obstarala ženský part (frankofonní verzi zpívá Marie-Mai).

Simple Plan (feat. Natasha Bedingfield) – Jet Leg

Simple Plan (feat. Marie-Mai) – Jet Leg

Kromě klasicky znějících skladeb s pubertálními motivy v textech (You Suck at Love) či (Looser of the Year), tvrdších kousků jako Last One Standing se nedočkavý posluchač dopracuje především k řadě pomalejších skladeb.

Armádu balad v čele s finální This Song Saved My Life (s patetickým sborem v refrénu,

).

Simple Plan - Get Your Heart On!Škoda. Vždyť je nad slunce z písničky Summer Paradise jasné, že energie z bicích a kytar Simple Plan funguje daleko lépe.

Simple Plan – Get Your Heart On!
Vydavatelství:
Lava/Atlantic
Celkový čas: 37:42
Seznam skladeb:You Suck At Love, Can’t Keep My Hands Off You (feat. Rivers Cuomo), Jet Lag (feat. Natasha Bedingfield), Astronaut, Loser Of The Year, Anywhere Else But Here, Freaking Me Out (feat. Alex Gaskarth), Summer Paradise (feat. K’Naan), Gone Too Soon, Last One Standing, This Song Saved My Life. Bonusy: Jet Lag (feat. Marie-Mai), Never Should’ve Let You Go

Témata:,