Simple Plan vydali první EP. Je to potěšení pro fajnšmekry

Redakce

Poslední albový cyklus měl ikanadští Simple Plan náramně plodný. Napsali během něho přes sedmdesát písní, na základní edici desky Get Your Heart On! z roku 2011 se jich ale dostalo jen jedenáct. Další hrstka teď vychází na dodatkovém EP Get Your Heart On – The Second Coming!.

Poslechněte si Simple Plan v Youradiu

Na svůj formát s pětadvaceti minutovou stopáží poměrně dlouhé a jako dodatek k albu Get Your Heart On! jednoznačně rozpoznatelné. Simple Plan se na něm hudebně nevnucují, povinnost ho vlastnit ale budou mít spíš jen skalní posluchači. Kapela hned v úvodu rumpluje nečekaně syrovým kytarovým zvukem, který jí sice dál nevydrží, ale z Ordinary Life dělá výborný úvodní kopák a nejsvětlejší moment nahrávky.

Na appendixu si fanoušek posledního alba své najde, ostatní už ale tolik ne; Simple Plan definitivně zahodili "punk" a vesměs se drží zvuku, kterým se prezentovali na Get Your Heart On!. Příjemné na The Second Coming! je, že ho netvoří odpadový materiál z nahrávacích sezení, ale skladby kvalitativně poměrně rovné těm, které vyšly na řadovce.

Hudba Simple Plan se tráví snadno a je jen na posluchači, jestli mu podobná konzumace vyhovuje. Nové EP staví na postupech, které od kapely už z minulosti známe. Chybí mu ale překvapivý moment; moc svěžího větru nenese akustická oddychovka Lucky One, ani klavírem uvedené emoce závěrečné Try.

Simple PlanZa čtrnáct let fungování je Get Your Heart On – The Second Coming! prvním studiovým ípíčkem Simple Plan. Jsou-li tihle Kanaďané vaší srdeční záležitostí, budete z něj mít asi radost. Opožděný dodatek k poslední desce ale není nic, co by se muselo objevit pod vánočním stromkem.

Simple Plan – Get Your Heart On – The Second Coming!
Celkový čas: 24:25
Vydavatelství: Atlantic Records
Skladby: Ordinary Life, The Rest of Us, Outta My System, Fire in My Heart, In, Lucky One, Try
Hodnocení: 50 %