Skupina Vltava chystá Osamělého jezdce. Vybírá na něj na Hithitu

Redakce

Skupina Vltava, která oslaví v příštím roce 30 let, chystá nové studiové album Osamělý jezdec. Podle slov kapelníka a autora původního repertoáru Roberta Nebřenského nepůjde o kolekci největších hitů nebo předělávky starých skladeb, ale zcela nové písně s dosud neprobádanou tématikou. Vyjde na jaře roku 2016.

„Bude to deska osobní a upřímná a půjde o první naše album, které bude možné označit za tematické. Písničky si budou mezi s sebou povídat, jako přátelé, kteří si naslouchají. Pakliže je pro naši skupinu typický prostor pro literární nadsázku nebo, řekněme, úsměv, na nové desce bude úsměv velmi mírný. Celá bude krásně a k zešílení smutná. Bude to pohled na probíhající konec našeho světa očima zestárlého zamilovaného dítěte,“ říká Nebřenský.

Na album chce kapela získat peníze i sbírkou na Hithitu. Tu vtipně (anebo smutně?) uvádí pozměněnou citací jedné ze svých nejslavnějších písní Prasátko: Prasátko má hlad aneb Došlo i na klasiky.

Vltava vznikla v roce 1986. Po ukončení činnosti v roce 2003 a návratu na scénu v roce 2010 znovu koncertuje. V její jsou kromě zakládajících členů Roberta Nebřenského (kytara, zpěv) a Františka Svačiny (klávesové nástroje, akordeon) i baskytarista Tomáš Uhlík, bubeník Ondřej Pomajsl a hráče na saxofon a flétnu Ondřej Klímek. Ten vystřídal kytaristu Petera Bindera, jenž se podílel na předchozí nahrávce Komedianti se vracejí domů. (red)