Skupina Vltava chystá Osamělého jezdce. Vybírá na něj na Hithitu

Redakce

Skupina Vltava, která oslaví v příštím roce 30 let, chystá nové studiové album Osamělý jezdec. Podle slov kapelníka a autora původního repertoáru Roberta Nebřenského nepůjde o kolekci největších hitů nebo předělávky starých skladeb, ale zcela nové písně s dosud neprobádanou tématikou. Vyjde na jaře roku 2016.

„Bude to deska osobní a upřímná a půjde o první naše album, které bude možné označit za tematické. Písničky si budou mezi s sebou povídat, jako přátelé, kteří si naslouchají. Pakliže je pro naši skupinu typický prostor pro literární nadsázku nebo, řekněme, úsměv, na nové desce bude úsměv velmi mírný. Celá bude krásně a k zešílení smutná. Bude to pohled na probíhající konec našeho světa očima zestárlého zamilovaného dítěte,“ říká Nebřenský.

Na album chce kapela získat peníze i sbírkou na Hithitu. Tu vtipně (anebo smutně?) uvádí pozměněnou citací jedné ze svých nejslavnějších písní Prasátko: Prasátko má hlad aneb Došlo i na klasiky.

Vltava vznikla v roce 1986. Po ukončení činnosti v roce 2003 a návratu na scénu v roce 2010 znovu koncertuje. V její jsou kromě zakládajících členů Roberta Nebřenského (kytara, zpěv) a Františka Svačiny (klávesové nástroje, akordeon) i baskytarista Tomáš Uhlík, bubeník Ondřej Pomajsl a hráče na saxofon a flétnu Ondřej Klímek. Ten vystřídal kytaristu Petera Bindera, jenž se podílel na předchozí nahrávce Komedianti se vracejí domů. (red)

 

 

 

 

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit