Skvělá zpráva pro vegany: Na trhu je konopné mléko!

mim

Za novým konopným nápojem stojí dvojice mladých Slováků, kterou tvoří Marek Benda a Daniela Jánošová. Myšlenka na založení firmy vyrábějící konopné nápoje je napadla už před časem v Anglii, kde pár let žili.

Výroba aktuálně probíhá v domácích podmínkách. Vyrábí se bez strojů v klasické kuchyni, takže je to zdlouhavý proces a nápoje jsou zatím dostupné jen v malém množství.

V plánu je ale rozšíření a vylepšení výroby, tak aby šlo vyrábět rychleji a ve větším množství. Marek s Danielou v tuto chvíli shání potřebné finance prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém webu Hithit.cz.

mléko

Konopný nápoj je v současnosti na trhu ve čtyřech různých příchutích: neochucený, jahodový, kakaový a kokosový. Vyrábí se čistě jen z rostlinných surovin, neobsahuje tedy žádné konzervanty, zahušťovadla atd.

Díky svému přírodnímu složení je plný výživných látek a minerálů. Od ostatních konopných nápojů se odlišuje množstvím konopných semínek, která byla na jeho výrobu použita.

Běžné nápoje mají průměrně podíl konopných semínek jen 3 %, v nápoji Kannabi je jich obsaženo 10 %. Produkty je možné objednávat až do 12. dubna na Hithitu.