Skyline mají pátou desku, jmenuje se Private Madness, Public Danger

Redakce

Pražská kapela Skyline dokončili páté album. Jmenuje se Private Madness, Public Danger a vychází 25. října 2010. Album pojmenované podle pilotního dílu seriálu Profesionálové produkoval Dušan Neuwerth a je prvním společným počinem se zpěvačkou Markou Rybin (ex-Gaia Mesiah).
Nahrávka přináší pro Skyline překvapivou změnu zvuku, který je mnohem ostřejší a živější než na předešlých albech. "Na desce jsme začali pracovat v létě 2008, ihned po příchodu Marky do kapely, protože jsme cítili velké nutkání začít dělat nové písničky v nové sestavě. Skládání nám zabralo rok, sešlo se zhruba třicet skladeb. Z těch jsme vybrali ty nejlepší," popisuje kapela vznik alba. "Změna zvuku je pro Skyline přirozeným vývojem a s Dušanovou pomocí se nám podařilo přenést na desku energii z našich koncertů," dodává. Po pilotním singlu Hungover nyní putuje do rádií další sladba Black Hole.
22. října zahajuje kapela na podporu nového alba turné, v jehož rámci Skyline desku pokřtí. Křest proběhne 4. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky stojí 220 Kč včetně poplatku, seženete je přes Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Na pokladně v Lucerna Music Baru pak lístky pořídíte za 180 Kč. (sli)

Skyline a Hungover