Slavní sirotci: Herci a zpěváci, kterých se rodiče vzdali krátce po narození

Redakce

Říká se, že všichni máme na výběr a jaký bude náš život, záleží čistě na nás. Ale je tomu skutečně tak? Někteří mají pěkně těžký start a úplně jiné podmínky pro získání úspěchu. A i přesto se jim povede prorazit a úspěšně se živí svým umění. Podívejte se, které z celebrit mají svůj úspěch skutečně vydřený, přestože jim k němu nikdo bůhví jak ideální podmínky nedal.

  1. Jamie Foxx. Hvězda Tarantinova filmu Django se narodila v Terrell v Texasu. Krátce po narození se jeho matka s otcem, který byl obchodníkem, nějak nepohodla a rozešli se. Nijak jí nepomohl, nechal ji, ať se se vším popere sama. Foxxova matka byla sama adoptovaná, takže když své adoptivní rodiče poprosila, aby si osvojili i jejího syna, kývli na to. Proto vlastně všechen Jamieho úspěch je úspěch jeho prarodičů. Během dětství se svými pravými rodiči příliš v kontaktu nebyl, pokusil se s nimi spojit až nedávno.
  2. Enrique Iglesias. Latinský král popu byl nejmladším potomkem slavného španělského zpěváka Julia Iglesiase a Isabel Preysler. Rodiče se rozešli krátce po jeho narození a Enrique zůstal se svou matkou a bratrem, zatímco otec utekl do Miami. Pak ale jeho dědečka unesli teroristi a oba bratři museli za otcem, aby byli v bezpečí. To dává smysl, pokud by byl jejich tátou zodpovědný muž slova. Na synky kašlal, proto je vychovávala hodná chůva. Když Enrique potřeboval půjčit na svoji první nahrávku, šel za ní. Aby ji mohl vypustit do světa, musel ji vydat pod jménem Enrique Martínez.
  3. Marilyn Monroe. Filmovou hvězdu padesátých let minulého století asi netřeba dlouho představovat. Narodila se roku 1926 v L.A., a ačkoliv v jejím rodném listu stálo jméno Edward Mortensen, otec ji i s matkou opustil ještě před jejím narozením a nikdy se nenašel. Máma se o ni snažila chvíli starat, pak jí ale byla diagnostikovaná paranoidní schizofrenie, se kterou se péče o dítě příliš zvládat nedá. Marilyn strávila zbytek dětství po pěstounských rodinách, tetách a sirotčincích.
  4. Steve Jobs. Jobs je biologickým synem Abdulfattaha Jandali, syrského muslima, a Joanne Carole Schieble z Wisconsinu. Pár se setkal při studiu na univerzitě a Joanne otěhotněla potom, co se svým milovaným strávila léto v Sýrii. Její otec se však nemohl smířit s tím, že by si jeho dcera vzala muslima a zakázal jí se s ním stýkat. Joanne se pak přestěhovala do San Franciska, kde porodila a dala malého Steva k adopci. Ta ale neprobíhala zrovna hladce, jelikož Jobsova matka chtěla, aby ho adoptoval bohatý a vzdělaný pár, přestože se ho chtěli ujmout rodiče z pracovní třídy. Přistoupila na adopci jenom proto, že podepsali dokument, který sliboval, že Steve půjde na vysokou. Později se Joanne a Jandali přece jenom vzali a počali Stevovu biologickou sestru.
  5. Tommy Davison. Afroamerickému komikovi a herci Tommy Davisonovi nebyly ani dva roky, když ho adoptoval rodina „bílých“. Jeho nová máma ho našla opuštěného a těžce zraněného za hromadou odpadků, když mu bylo 18 měsíců. Ihned ho odvezla do nemocnice, krátce na to si ho společně se svým manželem osvojili. Navzdory tomu, že byly rasově vyhraněné šedesátky v plném proudu a černé dítě v bílé rodině byl docela hardcore, Tommyho adoptivní máma prý s oblibou prohlašovala:“ Laská, kterou mi dává, nemá žádnou barvu.“
Enrique Iglesias – Hero