Snad jim to vyjde


Až se letos před Vánocemi postavíte k regálu „Hip Hop“ v obchodě s CD, pokud tedy nějaký přežije, bude z čeho vybírat. K hip hopu se letos vyjádří i mistři staré školy.

První tipy na očekávaná hiphopová alba

Busta Rhymes

Jaro 2009

Pan Trevor Smith si umí říct o respekt a zaslouží si ho. Mladé fanynky hip hopu straší už od roku 1991, kdy vydal první desku se svým house rapovým projektem Leaders of the New School. Sólové desky dělá pravidelně od roku 1996 pravidelně. Ještě než album B.O.M.B. neboli Back On My B.S vyjde, máte čas naučit se taneček z videoklipu k singlu Arab Money, který Busta představil už na podzim minulého roku.

Missy Elliott

Únor 2009

Audiovizuální chameleón Mellissa Elliott získala za svou kariéru už pět cen Grammy a v roce 2006 jí vyšel první výběr největších hitů. Tato rapperka a producentka už minulý rok vypustila několik nových písní  a letos si budete moci koupit celé album The Block Party. Jako na minulé desce Cookbook i tentokrát uslyšíte několik hostů včetně Pharella Williamse a obvyklého Timbalanda.

Mos Def

Únor 2009

Hiphopová alterntiva z Brooklynu, básník a rapper Mos Def, dodělal nové album The Ecstatics. Minulé album True Magic bylo zajímavé, nejen hudbou, na které se podíleli např. The Neptunes, ale také tím, že nemělo žádný booklet, CD bylo uloženo pouze v průhledném plastovém obalu. Jak bude vypadat obal nového alba ještě není známo, jisté je, že na produkci se podíleli Madlib nebo J Dilla a přispěli také členové skupiny Roots nebo Slick Rick.

Rakim

Jaro 2009

Hlas dua Eric B.&Rakim přichází s novou deskou The Seventh Seal po deseti letech. V plánu byla už na rok 2007, ale nějak to nevyšlo. Jeden z nejlepších rapperů říká o svém albu, že je symbolické. Sedmé písmeno abecedy je G, jako God (Bůh), je také sedm kontinentů a sedm moří. Jeho nové album má prý především symbolizovat nový začátek. Vydá si ho sám prostřednictvím svého nezávislého vydavatelství.

Grandmaster Flash

Březen 2009

Po 20 letech vydá desku jeden z otců hip hopu. Grandmaster Flash ve své době vynikal například napojováním dvou desek a jako první použil na své desce scratchování. Jeho nové album s názvem The Bridge: Concept of A Culture je výsledkem dvouleté práce. Pozvání ke spolupráci s touto legendou z Bronxu nemohli odmítnou Q-Tip, Snoop Dogg a KRS One.

Beastie Boys 

Květen 2009

Ukřičení floutci Beastie Boys se skvěle nesmyslnými videoklipy společně vyvádějí hudbu už od roku 1979. Minulý rok se rozhodli říct také něco k politice; vyrazili na turné, aby propagovali nadcházející prezidentské volby. Jejich favorit Barack Obama hlásá změnu. Je ale pravděpodobné, že dříve se jí dočkáme od Beastie Boys. Poslední album The Mix Up pojali čistě instrumentálně a získali za něj cenu Grammy. To letošní by mělo být opět plné rapu i vokálů.

Naughty By Nature

Newyorské trio Naughty By Nature, které dalo hip hopu takové hymny, jako O.P.P. (1991) nebo Hip Hop Hurray (1993), se opět sešlo. Výsledkem je nové album s příznačným názvem Anthem Inc. Naughty By Nature. Upozorňují ale, že už jim není 20 let, deska by tedy měla být dospělejší. Co to znamená, si snad brzy poslechneme.

 

Témata: