Snaží se vás vaše kočka vytočit aneb proč by jinak dělala těchto 5 věcí?

Pavla Gabrhelíková

Někdy se zdá, že nás chce naše kočka přivést k šílenství. Z ničeho nic jí “přepne v hlavě” a najednou je z vašeho mazlíka pomstychtivá bestie. Dělá všechno proto, aby vás vytočila doběla a ještě se tváří jakoby nic! Pojďme si toto chování objasnit.

  1. Shazuje věci ze stolu. Sedí a kouká na předmět na stole. Dotkne se jej pacičkou, nejprve zlehka. I přes vaše protesty ho nakonec dostrká až k okraji stolu. Pak věc spadne. Na otázku, proč se vám snaží zdevastovat byt tímto způsobem, existuje hned několik odpovědí. Například ji jenom zajímá, jak se ta věc bude bránit, když do ní strčí, a co se stane, když dopadne na zem. Taky si tak možná říká o vaši pozornost.
  2. Strká vám zadek do obličeje. Toto chování je vyjádřením náklonnosti a přátelství. Takže buďte polichoceni a ukažte, že to cítíte stejně. Ale raději mazlením, ne strkáním svého zadku do jejího obličeje.
  3. Začne vás kopat. Hladíte kočku, najednou se do vás zakousne a přitom odkopává zadníma tlapkama. Dva způsoby výkladu: Znamená to hru nebo jste to s hlazením přehnali a ona chce, abyste toho IHNED zanechali.
  4. Krade. Většinou se tak snaží získat pozornost. Nezapomeňte, že i negativní reakci vezme za vhod! Předmět má ale možná tak zábavný tvar, že neodolala a chce si s ním pohrát. Taky může jít o věc, kterou máte schovanou a nepoužíváte ji zas tak často, takže si s ní může dlouho hrát bez vašeho zásahu.
  5. Cpe se na těsná místa. Jakmile otevřete batoh nebo krabici, hned má nového majitele? Kočky se tam cítí v bezpečí. Schoulené totiž chrání životně důležité orgány. Navíc na ni nemůžete ani z jedné strany zaútočit.